20-metės Aušvico hiena vadinamos merginos bijojo net patys naciai: neapsakomas žiaurumas ir neapykanta moterims

Antrajame pasauliniame kare atsiskleidė daug žiaurių asmenybių. Vieni koja kojon su naciais žengė iš pareigos ar prievartos, o kiti mėgavosi kankinimais troško to paties, kaip ir A. Hitleris.

Vokietė Irma Grese buvo viena garsiausių ir žiauriausių to meto moterų. Jos atlikti nusikaltimai buvo tokie siaubingi, kad moters bijojo net patys naciai. Kas pavertė moterį visiems siaubą keliančia pabaisa?

Penkių žmonių šeimoje gimusi Irma patyrė nelengvą vaikystę. Kai jai buvo vos 13, jos motina, sužinojusi apie vyro neištikimybę, nusižudė. I. Grese patyrė patyčias mokykloje, o už save pastovėti nepajėgdavo. Negalėdama susitaikyti su mokinių elgesiu, vokietė metė mokslus ir dirbo, kad išgyventų.

Kaip ir daugybė vokiečių, mergaitę sužavėjo Hitlerio kalbos. Būdama 19 metų mergina įsidarbino Ravensbrucko koncentracijos stovykloje, skirtoje tik moterims. Vos po metų, Irma buvo „paaukštinta“ ir ją perkėlė į Aušvicą. Ištikima, atsidavusi nacijos narė greitai kilo karjeros laipteliai ir įstojo į SS būrį, kuriame dirbo kaip vyresnioji patarėja. Tai buvo aukščiausias laipsnis, kurį galėjo pasiekti moteris, dirbdama su SS.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus