2016 m. pabaigoje Didžiojoje Britanijoje sumenko darbuotojų iš ES skaičius

2016 m. pabaigoje Didžiojoje Britanijoje nustojo augti darbuotojų iš Europos Sąjungos (ES) valstybių skaičius. Spėjama, kad Didžiosios Britanijos patrauklumas galėjo smukti po “Brexit” referendumo dėl pasitraukimo iš ES ir dėl to kritusios svaro vertės, informuoja “Reuters”.

Didžiojoje Britanijoje dirbančių kitų ES valstybių piliečių skaičius 2016 m. paskutinį ketvirtį, palyginus su trečiu ketvirčiu, nukrito 19 tūkst. ir siekė 2,24 mln.

Tai didžiausias nuosmukis spalio-gruodžio mėnesiais nuo tada kai prieš 20 metų imta kaupti tokią statistiką. Pavyzdžiui, paskutinį 2015 m. ketvirtį darbuotojų iš ES skaičius didėjo 12 tūkst., o tuo pat metu 2014 m. – net 121 tūkst.

Užsienyje gimusių darbuotojų dalis Didžiojoje Britanijoje yra viena didžiausių Europoje dėl pastaraisiais 20 metų vykusios imigracijos. Migracija buvo vienas svarbiausių klausimų pernai surengto referendumo dėl pasitraukimo iš ES metu.

Tačiau šalies Nacionalinis statistikos biuras perspėja, kad pateikti duomenys nėra išlyginti pagal sezoną ir juos reiktų vertinti atsargiai.

Kitą mėnesį prasidėsiančių derybų metu Briuselis ir Londonas turės tartis dėl europiečių gyvenančių Didžiojoje Britanijoje ir maždaug 1,2 mln. britų (2015 m. duomenimis) gyvenančių ES šalyse teisių.

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus