Airiai perspėjami dėl „siaubingų“ oro sąlygų: temperatūra gali nukristi iki 5 laipsnių šalčio

„Į šalį jau netrukus atkeliaus išskirtinai šaltas oras. Tai turės įtakos gyventojams visoje Airijoje“, – perspėja valstybinė meteorologijos tarnyba.

„Met Eireann“ išplatino keturis perspėjimus, Airijos link slenkant „Pabaisos iš rytų“ ciklonui. Manoma, kad šalto oro ciklonas salą pasieks jau šią savaitę.

Tarnyba informuoja, kad Dublino, Karlovo, Kildero, Laoiso, Louto, Viklou ir Mido regionus padengs 4-6 cm. storio sniego sluoksnis, didžiojoje šalies dalyje vyraus šalna.

Kilkenny, Longfordo, Veksfordo, Ofalio, Vestmido, Korko ir Tipererio regionuose paliekamas galioti „geltonasis“ perspėjamas dėl orų sąlygų. Prognozuojama, jog šiuose regionuose iškris apie 3 cm. sniego, žemę padengs šalna.

Visoje šalyje paskelbtas „geltonasis“ perspėjimas dėl saloje neįprastos 5 laipsnių šalčio temperatūros. Manoma, kad šalčiausia Airijoje bus pirmadienio naktį.

Nukritusi temperatūra Airijoje jau sukėlė daug nepatogumų. Antradienį buvo atšaukta iki 10 skrydžių į Dublino oro uostą.
Leidinys „Irish Mirror“ skelbia, kad šalies link artinasi galingiausia audra nuo 1982-ųjų. Pasak leidinio, tarnybos pranešdamos apie atšiaurų orą nori, kad žmonės pasirengtų: pasirūpintų kuro ir maisto atsargomis.

Tuo metu kelių priežiūros tarnybos taip pat nespaudžia. Pranešama, kad kelių barstymui visoje šalyje paruošta 120 tūkst. tonų druskos, o tai yra keturis kartus didesnis kiekis nei 2010-aisiais, kai salą pasiekė didelė sniego audra.

Tiesa, ypatingas Airijos tarnybų suaktyvėjimas internetinėje erdvėje sulaukė pašaipų dėl pernelyg didelio dramatizavimo. Į Europą atslinkus „Pabaisai iš Rytų“ Lenkijoje, Prancūzijoje ir Italijoje temperatūra nukrito iki 10-18 laipsnių šalčio. Keliuose Vokietijos regionuose termometrai rodė -20 laipsnių temperatūrą. Tuo metu Lietuvoje, jau antra savaitė fiksuojami šalčio rekordai: Molėtų ir Ukmergės regionuose šalo net iki -26 laipsnių.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus