Airija gali pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir po „Brexit“ įrengti SGD terminalą

Dublinas, vasario 10 d. („Interfax“-BNS). Airija svarsto galimybę importuoti dujas per laivą-saugyklą su dujinimo įrenginiu (FSRU), jeigu Didžioji Britanija po „Brexit“ padidintų šio kuro tranzito tarifus.

Šiuo metu Airija dujas, kurios tiekiamos dujotiekiu „Moffat“, gauna iš Didžiosios Britanijos ir šalis nerimauja, kad, Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), ji gali būti atskirta nuo Europos energetikos rinkos.

Pasak Airijos energetikos ministro Deniso Naughteno (Deniso Noteno), FSRU įrengimo patirtį jis išsamiai aptarė su savo buvusiu kolega iš Lietuvos Roku Masiuliu, kuris jam papasakojo apie Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą.

„Ponas Masiulis sako, kad tai didžiulė sėkmė, – pareiškė D. Naughtenas interviu specializuotam leidiniui „Natural Gas Daily“. – Ne tiek energetinio saugumo požiūriu, kiek kainos požiūriu. Jiems pavyko numušti iš „Gazprom“ perkamų dujų kainą.“

Tuo tarpu šio Airijos projekto kritikai tvirtina, kad juo nebus išspręsta pagrindinė – prieigos prie Europos energetikos rinkos – problema.

„Airijai reikia galvoti apie tai, kaip atsijungti nuo Didžiosios Britanijos rinkos ir prisijungti prie Europos, – sako Oksfordo energetikos studijų instituto mokslininkas Thierry Bros (Tjeri Bro). – SGD terminalas gali padėti užtikrinti tiekimo saugumą, tačiau tai nėra išeitis, jeigu Airija nori išvengti dujų kainų svyravimų.“

2015 metais importuojamos dujos sudarė 42 proc. Airijos energijos išteklių krepšelio, 25 proc. sudarė užsienyje perkama anglis, o dar 12 proc. –durpės.

 

 

 

uzsienioverslas@bns.lt, +370 5 205 8514 – Užsienio verslo naujienų skyrius

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus