Airijos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Trapi Airijos mažumos vyriausybė trečiadienį atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo, surengtą kilus skandalui, į kurį įsipainiojo policija, valstybinė vaikų teisių apsaugos agentūra ir politinis isteblišmentas.

Įstatymų leidėjai 57 balsais prieš 52 nubalsavo vyriausybės naudai, o 44 parlamentarai per balsavimą susilaikė. Nepasitikėjimo balsavimą inicijavo opozicinė partija „Sinn Fein“, nes premjeras Enda Kenny (Enda Kenis) ir jo ministrų kabinetas sulaukė itin daug kritikos dėl savo požiūrio į vieną bylą, susijusią su neva prasižengusiu policininku.

Vienam policijos pareigūnui buvo pateikti neteisingi kaltinimai seksualine vaikų prievarta. Manoma, kad šis pareigūnas tapti policijos vadovybės narių nusikalstamas sąmokslo taikiniu.

Policijos seržanto Maurice‘o McCabe‘o (Moriso Makeibo) šmeižto istorija, praėjusią savaitę atsidūrusi Airijos žiniasklaidos dėmesio centre, sukrėtė ir koalicinę vyriuasybę. Ministrai pasakojo viena kitai prieštaraujančias istorijas apie tai, ką ir kada jie sužinojo apie tą istoriją.

Per neeilinę parlamento sesiją antradienį E.Kenny pripažino pateikęs „neteisingos informacijos“ apie praėjusį savaitgalį įvykusį susitikimą su vienu kabineto ministru dėl minėtos istorijos.

Nepaisant šio skandalo, pagrindinės opozicijos partijos „Fianna Fail“ atstovai sakė nepritarią nepasitikėjimo balsavimui, nors ir laiko vyriausybės reakciją „nenuoseklia ir chaotiška“.

„Nemanau, kad Airijos žmonės nori visuotinių rinkimų kas kelis mėnesius, bet žmonės yra labai, labai pikti dėl to, kaip buvo elgiamasi su geru ir padoriu žmogumi“, – vienai Korko radijo stočiai sakė partijos lyderis Michealas Martinas (Michalas Martinas).

Jaunesniojo koalicijos partnerio judėjimo „Independent Alliance“ atstovai prieš balsavimą sakė užtikrinę, kad E.Kenny įsipareigotų surengti užsienio ekspertų iš išorės auditą policijos pajėgose.

Minėtas skandalas užsimezgė dar 2006 metais, kai M.McCabe‘as apskundė vieną savo kolegą dėl jo nusižengimo.

Tada kitas pareigūnas apkaltino patį M.McCabe‘ą seksualine prievarta prieš vieną šešiametę. Šis skundas buvo ištirtas, o seržantas buvo pripažintas nekaltu.

2013 metais vaikų apsaugos agentūra pradėjo kitą bylą prieš M.McCabe‘ą, nes buvo gauta daugiau kaltinimų, neva šis pareigūnas lytiškai išnaudojo mažamečius. Visgi po metų tai buvo pripažinta klaida.

Pati agentūra apie M.McCabe‘o kaltinimus jo neinformavo iki 2015 metų gruodžio.

Kadangi šis pareigūnas vykdo didelę kampaniją prieš policijos korupciją, daugelis įtaria, kad neteisingi kaltinimai iš pat pradžių jam buvo pateikti siekiant jį diskredituoti.

Vyriausybė sutiko atlikti viešą tyrimą, siekiant išsiaiškinti, ar tai tikrai buvo tik klaida, ar būta kažkokio sąmokslo.

 

 

 

BNS

“Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.”

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus