Anglijos banko atstovas: D. Trampo efektas Didžiajai Britanijai yra teigiamas

Anglijos banko monetarinės politikos gubernatoriaus pavaduotojas Benas Broudbentas (Ben Broadbent) mano, kad JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) sprendimai gali padėti Didžiosios Britanijos ekonomikai, bankininką cituoja BBC.

D. Trampas prižadėjo mažinti mokesčius bei didinti išlaidas JAV infrastruktūrai, tačiau tuo pat metu grasina ir prekybos barjerais.

“Finansų rinkos kol kas į D. Trampo politiką žiūri optimistiškai”, – “BBC Breakfast” laidoje teigė B. Broudbentas.

“Matome, kad ypač JAV auga verslo pasitikėjimas, taip pat optimizmo įgauna ir finansų rinkos ir, manau, jog tai taip pat turėjo įtakos ir mums.”

Tačiau tuo pat metu B. Broudbentas teigia, kad daryti galutines išvadas dėl D. Trampo poveikio yra per anksti.

Praėjusią savaitę “Dow Jones International” rinkos indeksas pirmą sykį istorijoje peržengė 20 tūkst. ribą, tačiau pastarąją savaitę JAV rinkos šiek tiek atsitraukė dėl padidėjusio neaiškumo. B. Broudbentas perspėjo dėl kai kurių JAV administracijos pozicijų.

Yra kitų dalykų, kuriuos pasakė JAV administracija ir dėl kurių žmonės bei rinkos nerimauja.

“Ir turiu pasakyti, jog bendrai paėmus dar daug nežinome apie detalius planus, kaip, pavyzdžiui, fiskalinės politikos, valdžios išlaidavimo, mokesčių ir t.t. – tai pamatysime su laiku.

Tačiau kol kas, taip, manau, kad pasauliniu lygmeniu efektas yra teigiamas ir dėl to šis efektas padeda ir mums”, – mano bankininkas.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus