Anglijos banko valdytojo pavaduotoja Š. Hog atsistatydina

Naujoji Anglijos banko valdytojo pavaduotoja rinkos ir bankų klausimais Šarlotė Hog (Charlotte Hogg) atsistatydina iš savo pareigų paaiškėjus, kad ji yra galimai įsivėlusi į interesų konfliktą, praneša BBC.

Anksčiau šį mėnesį buvo pranešta, kad 2013-aisiais Anglijos centriniame banke pradėjusi dirbti Š. Hog formaliai neužregistravo finansinės institucijos, kurioje dirbo jos brolis.

Toks elgesys prieštarauja banko vidaus taisyklėms, kurios numato, kad tokie potencialūs interesų konfliktai turi būti formaliai fiksuojami.

Antradienį publikuotoje Iždo komiteto ataskaitoje teigiama, kad Š. Hog “kompetencija yra per maža itin aukštiems standartams, kurie yra keliami valdytojo pavaduotojams” ir kad parlamento nariai “atšaukia” savo pritarimą jos paskyrimui.

Nepaisant savo atsistatydinimo, Š. Hog dalyvaus šią savaitę vyksiančiame Anglijos centrinio banko Monetarinės politikos komiteto posėdyje, per kurį nustatomos palūkanų normos. Tokiame posėdyje ji dalyvaus pirmą ir paskutinį kartą.

Anglijos centrinio banko vadovas Markas Karnis (Mark Carney) taip komentavo šią žinią: “Nors aš visiškai gerbiu Šarlotės Hog sprendimą…, nepaprastai apgailestauju dėl to, kad ji nusprendė pasitraukti iš Anglijos centrinio banko”.

Savo atsistatydinimo pareiškime Š. Hog teigia, kad smarkiai apgailestauja nedeklaravusi informacijos apie brolio užimamas pareigas “Barclays” investiciniame banke. Šiame banke Š. Hog brolis dirbo projekto vadovu strategijos padalinyje. Ji taip pat užsiminė siūliusi atsistatydinti dar praėjusią savaitę.

“Tai buvo netyčinė klaida: aš neslėpiau savo brolio pareigų, išties, aš pati informavau Iždo komitetą apie tai… Dar kartą norėčiau atsiprašyti už tai ir aiškiai pareikšti, kad atsakomybė už visas minėtas klaidas gula vien ant mano pečių”.

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus