Apklausa: britų maisto pramonėje dirbantys ES piliečiai rimtai svarsto galimybę po „Brexit“ palikti šalį

Beveik pusė Didžiosios Britanijos maisto tiekimo grandinėje dirbančių įmonių teigia, kad Europos Sąjungos (ES) šalių darbuotojai, dėl su „Brexit“ susijusios nežinomybės, svarsto galimybę palikti šalį. Apie tai rašo „Reuters“, remdamiesi maisto pramonininkų apklausa.

Maisto perdirbimas sudaro didžiąją dalį britų gamybos sektoriaus bei yra stipriai priklausomas nuo imigrantų. Nepaisant to, minėtasis sektorius „Brexit“ diskusijose didelio dėmesio nesulaukė, o politikai pagrinde diskutavo, pavyzdžiui, apie automobilių pramonę ar aviaciją.

47 proc. britų maisto tiekimo grandinėje veikiančių įmonių teigia, kad jų ES darbuotojai dėl 2016 m. birželio „Brexit“ balsavimo svarsto galimybę palikti šalį. Beveik trečdalis respondentų teigia, kad kai kurie jų darbuotojai iš ES jau paliko Didžiąją Britaniją.

Nors šalies ekonomika šiemet gerokai sulėtėjo, įrodymai, kad „Brexit“ balsavimas padarė įtaką darbo rinkai, kol kas nėra itin ryškūs.

Tačiau oficialūs duomenys praėjusią savaitę parodė, kad per metus Didžiojoje Britanijoje dirbančių žmonių iš ES skaičius išaugo vos 1,6 proc. – mažiausiai per pastaruosius 7 metus.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus