Apklausa: ketvirtadalis investuotojų mano, kad euro zona greitai praras bent vieną narę

Ketvirtadalis investuotojų mano, kad euro zona per artimiausius 12 mėnesių gali prarasti bent vieną savo narę, rašo “Reuters”, remdamasi tyrimų kompanija “Sentix”.

Frankfurte įsikūrusi tyrimų grupė kasmėnesinėje apklausoje apklausė apie tūkstantį institucinių ir mažmeninių investuotojų. Rezultatai parodė, kad vasarį 25,2 proc. respondentų manė, jog euro zonos narių skaičius artimiausiu metu sumažės.

Palyginus sausio duomenis, taip manančiųjų skaičius buvo mažesnis – 21,3 proc.

Tai reiškia, kad šiuo metu kas ketvirtas investuotojas galvoja, jog bent viena šalis per 12 mėnesių nuo dabar atsisakys vieningos Europos valiutos.

“Po dviejų metų euro zonos krizė vėl grįžo į dėmesio centrą, – teigė “Sentix” tyrėjas Manfredas Hubneris (Manfred Huebner). – Tačiau šį kartą viskas kitaip. Dabar tarp šalių, galinčių palikti euro zoną, yra ne tik Graikija, bet ir Prancūzija ar Italija.”

Pasak atskiro Graikijos indekso, penktadalis investuotojų mano, kad ši šalis paliks euro zoną. Italijos rizika yra šiek tiek žemesnė – 14 proc.

Tuo tarpu tikimybė euro zonai prarasti Prancūziją yra 8,5 proc. – tai aukščiausias Prancūzijos rodiklis per “Sentix” tyrimų istoriją.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus