Astrologinė prognozė birželio 24-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Iki pat vakaro nepriekaištingai vykdysite šeimines pareigas ir tuo džiuginsite artimuosius. Vakare jau parūps pramogos, sportas, pasimatymai. Nusimato jaudinami susitikimai. Pasisaugokite traumų, nesukelkite gaisro.

JAUTIS. Šiandien vienaip ar kitaip pamaloninsite save ir mylimą žmogų. Regis, vasaros šventę norėsis pajusti visais pojūčiais. Išties turėtų būti smagu, gardu, romantiška.

DVYNIAI. Būsite nusiteikę tvarkyti su žemės ūkiu, individualiu verslu, nuoma, nekilnojamuoju turtu, remontu ar statybomis susijusius reikalus. Puikiai seksis, jei planuojate rimtai apsipirkti. Rasite bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis.

VĖŽYS. Nors buitis pareikalaus pastangų, energijos turėtų pakakti ir turiningam, smagiam laisvalaikiui. Būsite linkę atverti širdį, išlieti ilgai slėptas emocijas, meilės jausmus. Dėl to turbūt nepasigailėsite. Tik nežaiskite su ugnimi.

LIŪTAS. Konfidencialūs reikalai, slaptas verslas gali duoti apčiuopiamos naudos. Galite gauti viliojamą pasiūlymą. Galbūt šitaip dėmesį išreikš simpatiškas gerbėjas. Jeigu jaučiate nuovargį, leiskite sau patinginiauti.

MERGELĖ. Tinkamas metas užsiimti tuo, ką labiausiai mėgstate ir galite sau leisti. Neatsisakykite susitikti su draugais, bendraminčiais ir kartu praleisti laisvalaikį. Kartu tausokite savo jėgas, saugokite sveikatą.

SVARSTYKLĖS. Prasideda mėnulio jaunaties fazė, o tai reiškia, kad nauji siekiai ir planai jau ims artėti prie starto linijos. Jei turėsite laiko, tai turbūt rinksitės įdomius pokalbius su bendraminčiais, draugais. Sunku bus susilaikyti neišlaidavus.

SKORPIONAS. Kai kuriems iš jūsų labai rūpės studijų, išsilavinimo reikalai. Rašto darbai, straipsniai, jei šiandien jų imsitės, bus gana vykę. Naudos duos naršymas internete. Galite gauti žinią iš užsienio. Jei patys kur nors vyksite, nežiopsokite kelyje.

ŠAULYS. Jūs tikriausiai taip atsipalaiduosite, kad nebeskaičiuosite, kiek pinigų jums kainuoja Joninių pramogos ir gardumynai. Kai kas gali imti naudotis jūsų dosnumu be jokio saiko ir supratingumo.

OŽIARAGIS. Svarbiausi šiandien jums bus asmeniniai santykiai, meilės aktualijos. Galbūt dalyvaujate vestuvėse ar kokiame kitame ypatingame renginyje ir tenka daug kuo pasirūpinti. Nestokosite aistringumo, kūrybingumo.

VANDENIS. Jeigu šią proginę savaitgalio dieną jums reikia dirbti, darbo bus daugiau, nei tikėjotės. Suksitės kaip vijurkai. Regis, pastangų rezultatas nenuvils. Gali būti, kad neplanuotai teks skirti daugiau dėmesio naminiams gyvūnams.

ŽUVYS. Nepraleisite progų pademonstruoti savo sugebėjimus ir talentus, plėsti naudingų pažinčių ratą. Gali paaiškėti, kad neatrodęs reikšmingas draugystės ar meilės ryšys turi gilesnę prasmę, nei manėte.

 

 

 

Birželio 24-oji – Joninės (Rasos).

Joninės – svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Ji švenčiama saulės solsticijos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metu. Tik trumpą akimirką ir tik vienoje vietoje pasaulyje Joninių naktį žydi paparčio žiedas, o tas, kas jį suras, bus ir turtingas, ir visažinis, ir laimingas…

Joninės švenčiamos visoje europinėje kultūroje. Visose šalyse, kur yra indoeuropiečių palikuonių. Geriausiai jas pažįsta baltai, slavai ir skandinavai, nes jie ilgiausiai išlaikė ryšį su senolių išmintimi.

Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, sumistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Birželio 24 d. išvakarėse moterys nuo seno rinkdavo įvairiausias gydomąsias žoleles, mat tikėta, kad šios dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Vėliau iš žolelių verdama arbata, jomis apkaišomos palubės, įmetama į tvartus, kad gyvuliai būtų sveiki. Šis moterų veiksmas vadintas kupoliavimu. Netekėjusios merginos šį vakarą apsivilkdavo baltais lino drabužiais ir dainuodamos eidavo į pievas pinti vainikų. Vainiką jos pindavo iš devynių arba dvylikos skirtingų žydinčių žolynų. Nusipintais vainikais merginos pasipuošdavo galvas, o vėliau iš jų spėdavo ateitį.

Manyta, kad šią naktį stebuklinga ir rasa. Jos surinkus reikia duoti karvėms, kad būtų pieningos, pabarstyti į daržus, kad būtų derlingi, kad neželtų piktžolės. Buvo tikima, kad ūkininkas sulauks gero derliaus, jei šią naktį apibėgs savo laukus ir nuogas pasivolios rasoje.

Šią naktį buvo garbinama saulė. Jai dėkojama už šilumą, šviesą, prašoma jos kuo daugiau šviesti. Naktį ant aukštos kalvos buvo sukuriamas didelis laužas. Buvo manoma, kad kuo toliau apšvies laukus, tuo didesnis bus rudenį derlius.

Birželio dvidešimt ketvirtoji, šeštadienis – 175-oji metų diena (šeštoji 26-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 190 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Ansas, Janė, Janina, Jonas, Jonaudas, Jonaudė, Jonė, Jonis, Žana, Žaneta;

rytoj: Baniutė, Geismantas, Geismantė, Geistara, Geistaras, Geistautas, Geistautė, Geisvina, Geisvinas, Girvydas, Prosperas, Vilhelma, Vilhelmas, Vilhelmina, Vilius;

poryt: Jaunė, Jaunius, Jaunys, Jaunutė, Mingauda, Mingaudas, Ramunė, Viltautas, Viltautė, Virgilijus.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 22.00. Dienos ilgumas – 17.18.

Šiandien – pirmoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Vėžio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kur auksas prabyla, ten žmogus bejėgis“ (P. Siras).

 

Geros dienos!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus