Astrologinė prognozė kovo 16-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę suvokti, pripažinti ir taisyti savo klaidas. Tikriausiai gausite finansinį, materialinį pasiūlymą arba sugebėsite naudingai eksploatuoti kitus. Itin domins erotika, seksas.

JAUTIS. Norėsis aktyviau veikti visame tame, kas jus domina. Tačiau teks paisyti kitų žmonių interesų bei norų. O jeigu visaip mėginsite kitus užgožti, nepastebėsite jų privalumų ir neleisite pasireikšti, tai verčiau nesitikėkite palankumo.

DVYNIAI. Daug staipysitės prieš veidrodį ir suksite galvą, kaip save pagražinti. Nebloga diena organizmo valymui, pabadavimui. Taip pat gerai pasielgsite, jeigu griebsitės namų ūkio darbų, darysite rimtą tvarką.

VĖŽYS. Sudėtingiems darbams diena nepalanki, bet romantikai tinkama. Galbūt kils ūpas nustebinti mylimą žmogų ypatingu dėmesiu, o gal – palepinti vaikus. Tai nepakenks, jei visur jausite saiką, būsite etiški, subtilūs.

LIŪTAS. Gali būti, kad pasijusite išsisėmę, norėsis ramybės, komforto. Stigs sutarimo su artimiausiais žmonėmis, jei jie pernelyg įkyriai lįs į akis, reikalaudami dėmesio. Pasitelkite kantrybę. Tai, ką sugadinsite, pataisyti bus sunku.

MERGELĖ. Šiandien nebus kliūčių susitarti dėl aktualių dalykų, užbaigti tvarkyti pribrendusius reikalus. Galbūt gausite laišką iš turinčio ką pasiūlyti ar neabejingo jums asmens. Arba patys kažkam labai padėsite ar padarysite stiprų įspūdį.

SVARSTYKLĖS. Šiandien ieškosite galimybių pasireikšti, praturtėti, bus reikalų, susijusių su nekilnojamuoju turtu. Galbūt tarsitės dėl paskolos, rimto įsipareigojimo. Arba tiesiog domėsitės kainomis, nuolaidomis.

SKORPIONAS. Būsite gana įsitempę, stengsitės kontroliuoti situaciją ir kitus žmones. Galbūt susitiksite ir pabendrausite su asmeniu, kuris galėtų padėti versle, karjeros reikaluose.

ŠAULYS. Šiandien stengsitės atsiriboti nuo bet kokios svetimos įtakos. Tai nebus taip paprasta, nes jūsų pasąmonė trokš aiškių nuorodų, o ir aplinkiniai lįs į akis su savo komentarais bei patarimais. Galimas slaptas neįprastas potyris.

OŽIARAGIS. Ši diena turėtų būti gana įdomi. Jus prisimins seni draugai, galite užmegzti reikšmingą pažintį, sulaukti pagalbos arba rimtų pažadų, padrąsinimų. Turėkite omenyje, kad tarpusavio susitarimai jus nejuokais įpareigos.

VANDENIS. Tai gali būti labai įpareigojanti diena. Galbūt teks sakyti oficialias kalbas, bendrauti su įtakingais veikėjais arba imtis atsakingų darbų. Tai daryti vers aplinkybės.

ŽUVYS. Galite sulaukti žinių, susijusių su aktualiomis perspektyvomis, mokslu, kelione, turtu ar kompensacijomis, pripažinimu ir pan. Pagerbimo, palaikymo ir supratimo galite tikėtis iš nepažįstamų žmonių.

 

 

Kovo 16-oji – Knygnešio diena.

Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.

Po 1863 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Visos knygos turėjo būti leidžiamos rusišku raidynu. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Žandarams turėjo teisę bausti nusikaltėlius, konfiskuoti ir deginti lietuviškus raštus. Savo darbą žandarai atliko uoliai: 1891-1893 m. vien tik sieną saugoję žandarai konfiskavo 37 tūkst. 718 lietuviškų knygų ir laikraščių; 1900-1902 m. – 56 tūkst. 182.

Nepaisant baudų ir kalėjimo grėsmės, lietuviškų spaudinių daugėjo. Lietuviško knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko spaudinių platintojai – knygnešiai. Už slaptą knygų laikymą ir platinimą tuo metu nukentėjo apie tūkstantį žmonių.

Kovo 16-ąją, 1846 metais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukūręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą.

Kovo šešioliktoji, ketvirtadienis – 75-oji metų diena (ketvirtoji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 290 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gustavas, Henrika, Mėgys, Mėgiotas, Norvainas, Norvainė, Norvilas, Norvilė, Vaidota, Vaidotas, Vaidotė;

rytoj: Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita;

poryt: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas, Einė, Einys, Einora, Einoras, Sibilė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.35, leidžiasi 18.22. Dienos ilgumas – 11.47.

Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Ne tas rašytojas originalus, kuris niekuo neseka, o tas, kuriuo neįmanoma sekti” (F. R. Šatobrianas).

**************

Geros dienos!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus