B. Ropė: susitarimas dėl „Rail Baltica“ – ne tik pasiekimas, tačiau ir atsakomybė prieš Lietuvą ir visą Europą

Šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį darnios plėtros ir žalesnės ekonomikos link. Trijų Baltijos šalių premjerų Taline pasirašytas susitarimas dėl „Rail Baltica“ – europinės geležinkelio vėžės projekto įgyvendinimo, be jokios abejonės, yra svarbi priemonė užtikrinsianti glaudesnę Lietuvos, kaip ir kitų Baltijos šalių integraciją į europinius infrastruktūros tinklus.

Džiaugiuosi, jog naujoji Lietuvos vyriausybė ėmėsi ryžtingų žingsnių įgyvendinti šį, dėl įvairių, dažnai nereikšmingų, nesutarimų daugiau nei dešimtmetį vilkintą projektą. Esu įsitikinęs, jog taip pat energingai vyks ir kiti svarbūs infrastruktūros projektai – elektros tinklų sinchronizacija, dujų tinklų sujungimas, suartinsiantys mūsų regioną su likusia Europos Sąjungos dalimi.

Sunku pervertinti tiek šio europinio masto projekto svarbą ne tik tolesnei mūsų šalies ūkio raidai, tiek ir jo teigiamą poveikį regionų plėtrai bei gyvenimo aplinkos kokybei, ekologiško transporto vystymuisi. Kartu, noriu pabrėžti, jog šis susitarimas yra ne vien priežastis džiaugtis, tačiau ir didelė atsakomybė tiek prieš savo šalių piliečius, tiek ir prieš visą Europos Sąjungą.

Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vyriausybėms tenka svarbi užduotis ne tik laikytis savo įsipareigojimų ir pasiekti, kad projektas būtų pilnai įgyvendintas iki numatyto termino – 2025 metų, tačiau ir sudaryti visas teisines ir ekonomines sąlygas, kad mūsų piliečiai ir mūsų šalių verslas turėtų visas galimybes pilnai išnaudoti „Rail Baltica“ potencialą sėkmingai kurti darnią bendrą ateitį. Be to, europinio standarto geležinkelio vežė nėra vienintelė problema, skirianti mūsų šalies geležinkelius nuo likusios Europos dalies. Ne mažiau svarbūs yra ir sąžiningos konkurencijos, geležinkelio infrastruktūros atvėrimo ir kiti reguliaciniai klausimai, kuriuos Lietuva turi kuo greičiau išspręsti tiek nacionaliniame lygmenyje, tiek ir vykdydami dialogą su ES institucijomis.

Teisiniu požiūriu mes jau beveik trylika metų esame Europoje, ekonominiu – vis labiau artėjame. „Rail Baltica“ yra vienas tų kertinių projektų, kurie padės mums tiek  priartėti prie ES senbuvių ir infrastruktūriniu požiūriu, tiek ir arčiau mūsų pritraukti ES senbuvius.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus