Barselonoje gyvenantis lietuvis: šiuo metu mieste vis dar daug nežinios

Kruvinas ketvirtadienis Barselonoje – turistų pamėgtoje „Las Ramblas“ gatvėje į minią įsirėžė furgonas. Pasitvirtino ir baisiausias scenarijus – Katalonijos regiono sostinėje įvykdytas teroro aktas.

Šį tragišką vakarą ne vienas įvykio vietoje buvęs lankytojas ir vietinis gyventojas norės ištrinti iš atminties.

Barselonoje šiuo metu gyvenantis lietuvis Tomas Dinsmonas teroro išpuolio metu buvo prie kito, turistų ne ką mažiau mėgiamo objekto – prie Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčios (Sagrada Familia – red. past.).

„Mieste daug netikrumo, daug nežinios ir tam tikro baimės jausmo – turbūt tai, ko ir siekė teroristai ar teroristų grupuotės. Žmones pasiekia įvairi informacija, kuri vis atnaujinama – tiek dėl nukentėjusiųjų skaičiaus, tiek dėl užpuolikų. Paskutinėmis žiniomis yra 13 žuvusių žmonių ir apie 100 sužeistų. Aišku, skaičiai dar yra ne galutiniai ir skaičiuojami“, – informacija pasidalijo lietuvis.

„Turbūt jau niekur nėra visiškai saugu – ši teroristinė banga palietė ir Barseloną, kuri visada buvo laisvės, atostogų, gero oro ir mielų žmonių vieta.

Baimės nėra, tiesiog reikia gyventi sąmoningai ir kiek įmanoma atsižvelgti lankant masinio susibūrimo vietas ir panašiai“, – šiuo metu Barselonoje tvyrančia nuotaika pasidalijo ten gyvenantis lietuvis.

 

DHcOUrFXoAAnycV.jpg

„Visos specialiosios tarnybos veikė tikrai puikiai – buvo blokuojami keliai, žmonės yra informuojami masinių žiniasklaidos informavimo priemonių pagalba. Panikos mieste nėra žmonės yra sąmoningi.

Specialiosios tarnybos veikia ypatingai gerai – šiuo metu skelbiama informacija, kad žmonės yra kviečiami duoti kraujo, likti namuose. Smagu, kad žmonės teikia prieglobstį tiems, kurie negali pasiekti namų. Prie šios iniciatyvos taip pat prisideda Lietuvių bendruomenė Katalonijoje.

Bendraujame su Lietuvos Respublikos konsulatu Valensijoje – jeigu būtų nukentėjusių lietuvių, kurių šiuo metu nėra, esame pasiruošę padėti tiek informacija, tiek kita galima pagalba“, – pasakojo T. Dinsmonas.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus