Bitkoino kursas pirmą kartą nuo lapkričio mėnesio buvo smukęs žemiau 8 tūkst. JAV dolerių

Bitkoino kursas penktadienį buvo smukęs 13 proc. ir pirmą kartą nuo lapkričio mėnesio nusileidęs žemiau 8 tūkst. JAV dolerių kartelės.

Vėliau, „CoinDesk“ duomenimis, kriptovaliutos kursas kiek atsitiesė ir pakilo iki 8,401 tūkst. JAV dolerių lygio, kuris yra 8 proc. žemesnis negu ankstesnės prekybos sesijos pabaigoje.

Artimiausio mėnesio ateities sandorių bitkoino kaina CBOE biržoje penktadienį krito 10 proc. iki 8,22 tūkst. JAV dolerių.

Bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija per paskutines 24 valandas sumažėjo daugiau kaip 100 mlrd. JAV dolerių, rašo agentūra „MarketWatch“.

Analitikai pažymi, kad kriptovaliutų kursų smukimą skatina nuogąstavimai dėl galimo šių valiutų rinkos kontrolės griežtinimo įvairiose pasaulio šalyse. Jie abejoja, kad bitkoino kursas artimiausiu metu galėtų daug pakilti.

Indijos finansų ministerija ketvirtadienį pažadėjo „imtis visų priemonių, kurios padės užkirsti kelią kriptovaliutų naudojimui neteisėtos veiklos finansavimui arba vietoj mokėjimo sistemos“.

O penktadienį pasirodė pranešimų apie tai, kad Šveicarijos banko UBS vadovybė gali nustatyti apribojimus savo darbuotojams, kurie investuoja į kriptovaliutas asmeniniais tikslais. Pavyzdžiui, jiems gali tekti prašyti oficialaus vadovybės leidimo tokiai veiklai.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus