Bręsta sprogimas: iš „Rio 2016“ bus šalinami absoliučiai visi rusų sportininkai?

Keletas nacionalinių antidopingo agentūrų, tarp kurių ir JAV bei Kanados agentūros, pasirašė po laišku Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC), kuriame raginama neleisti dalyvauti Rio olimpinėse žaidynėse absoliučiai nė vienam Rusijos sportininkui.

Iki šiol iš olimpinių žaidynių yra diskvalifikuota tik Rusijos lengvosios atletikos federacija. Tačiau amerikiečiai ir kanadiečiai reikalauja, kad diskvalifikacija būtų pritaikyta visų sporto šakų atstovams iš Rusijos, jei kitą savaitę pasirodysianti ataskaita apie 2014 metų Sočio olimpiadoje vykdytus dopingo procedūrų pažeidimus iškels iškalbingus faktus. Šiam tyrimui vadovavo Kanados profesorius Richardas McLarenas.

Į žiniasklaidą nutekėjusiame laiške, kurį pasirašė JAV antidopingo agentūros (USADA) vadovas Travis Tygartas ir Kanados sporto etikos centro (CCES) vadas Paulas Melia, rašoma:

„Rašome antidopingo organizacijų ir sąžiningų sportininkų vardu, tikėdami, kad IOC gali imtis atsakomybės vesti keliu, atitinkančiu olimpinius principus. Laikydamiesi Olimpinės chartijos principais reikalaujame, kad IOC Vykdomoji taryba imtųsi veiksmų suspenduoti Rusijos olimpinį bei Parolimpinį komitetus nuo dalyvavimo 2016 metų olimpinėse žaidynėse“.

Kalbėdamas su „Reuters“, P.Melia teigė, kad tai ne tik JAV ir Kanados noras. Pasak jo, laišką parėmė ir kitų šalių organizacijos.

„Tai globali grupė, apimanti įvairias sportininkų asociacijas, antidopingo agentūras iš tokių šalių, kaip JAV, Vokietija, Japonija, Naujoji Zelandija, ruošiasi R.McLareno ataskaitai. Jei ji pateiks aiškius ir įtikinančius įrodymus, jog dopingo programos buvo finansuojamos valstybiniu lygiu, esame pasirengę reikalauti diskvalifikacijos visam Rusijos olimpiniam komitetui“, – kalbėjo P.Melia.

T.Tygartas antrino: „Norėtume to išvengti, tačiau negalime būti akli įrodymams, gulintiems prieš mus. Jei mes, ginantys olimpines vertybes, nepasiruošime visoms įmanomoms pasekmėms, nesugebėsime išlaikyti pažadų, duotų sąžiningiems sportininkams“.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus