“Brexit”: maisto pramonės vadovai perspėja dėl ES tarifų

Jungtinės Karalystės (JK) ūkininkai, prekybos centrai ir maisto tiekėjai ragina ministrę pirmininkę Teresą Mei (Theresa May) išsaugoti laisvąją prekybos sutartį su Europos Sąjunga po “Brexit”, informuoja BBC.

Pramonės vadovų teigimu, jei nepavyktų išsaugoti šio susitarimo, nukentėtų šalies maisto bei gėrimų tiekimas, pakiltų kainos.

Toks raginimas nuskambėjo bendrajame laiške, kurį parašė Nacionalinė ūkininkų sąjunga (NFU), Maisto ir gėrimų federacija (FDF) ir Britų mažmenininkų konsorciumas (BRC).

EEF gamintojų asociacija atskirai pareiškė, kad turi būti pasiektas susitarimas.

“ES yra vienintelė didžiausia mūsų sektoriaus prekybos partnerė šioje sudėtingoje, glaudžiai persipynusioje prekybos aplinkoje”, – pareiškė EEF vykdomasis direktorius Teris Skuoleris (Terry Scuoler). Grįžimas prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių skaudžiai smogtų kai kuriems sektoriams, sakė jis BBC žurnalistams.

NFU, BRC ir FDF paragino ministrus užtikrinti, kad didesni tarifai nebūtų taikomi importuojamai ir eksportuojamai produkcijai. Nors didžioji pramonės dalis yra Jungtinėje Karalystėje, ji “negali funkcionuoti atskirai”, sakė jie.

Pasak BRC generalinės direktorės Helenos Dikinson (Helen Dickinson), ES blokas iki šiol buvo didžiausias JK maisto prekybos partneris.

“Siekiant išlaikyti žemas kainas vartotojams, ypač svarbu, kad nebūtų įvesti nauji tarifai ir kad galėtume palaikyti sklandų prekių judėjimą”, – sakė ji leidiniui “The Mail” sekmadienį. Tarp grupės narių – britų ūkiai, maisto milžinės, tokios kaip “Nestle”, ir prekybos centrų tinklai, tokie kaip “Tesco”.

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus