„Brexit” ministras: ES piliečių teisės – prioritetas derybose

Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės Jungtinėje Karalystėje bus „pirmasis dalykas”, apie kurį bus diskutuojama derybose dėl britų išstojimo iš ES, BBC cituoja „Brexit” ministrą Deividą Deivisą (David Davis).

Jo teigimu, valdžia taip pat rengia „nenumatyto atvejo” planą tam atvejui, jei dėl „Brexit” su ES susitarti nepavyktų.

Didžiosios Britanijos parlamentarai pirmadienį svarstys „Brexit” įstatymo projektą. Kai kurie jų teigė, kad įstatyme turi būti numatyta daugiau apsaugos šiuo metu šalyje gyvenantiems ES piliečiams, o kiti prašė parlamentui suteikti „reikšmingą balsavimą” prieš pradedant oficialias derybas su ES.

Jei parlamentas pritars įstatymo projektui, ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį gali aktyvuoti jau antradienį.

Nors kai kurie parlamentarai ragina britų „Brexit” derybininkus ruoštis blogiausiam, D. Davisas mano, kad visiško derybų nutrūkimo atvejis yra praktiškai neįmanomas.

„Tiesa yra tokia, kad ruošiamės visiems nenumatytiems atvejams. Tam ruošiasi ne tik mano komanda, bet visa valdžia, kiekvienas departamentas. Bet supraskite, kad tai – nenumatyto atvejo planas. Mūsų tikslas yra sėkmingos derybos”, – BBC laidos metu sekmadienį kalbėjo D. Davisas.

Jis parlamento narių prašo, kad šie atmestų prašymus Bendruomenių rūmams suteikti „reikšmingą” balsą dėl „Brexit”.

Tuo tarpu T. Mei yra pareiškusi, kad Didžioji Britanija išstos iš ES net jei parlamentas atmes įstatymo projektą.

Dėl „Brexit” įstatymo projekto parlamentas pirmadienį diskutuos jau antrą kartą.

 

 

www.elta.lt

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus