„Brexit“ ministras įsitikinęs, kad išstojimo procesą pavyks inicijuoti kovo pabaigoje

Už Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos (ES) atsakingas ministras Davidas Davisas (Deividas Deivisas) antradienį Vilniuje pareiškė esantis įsitikinęs, kad šalis spės oficialiai inicijuoti „Brexit“ iki šių metų kovo pabaigos.

Tokią datą anksčiau nustatė britų premjerė Theresa May (Tereza Mei), tačiau įstatymą dėl „Brexit“ dar turi patvirtinti aukštieji parlamento rūmai.

Jį vasario pradžioje jau patvirtino žemesnieji parlamento rūmai, vadinami Bendruomenių rūmais. Tai reiškia, kad Lordų rūmai nebegali atmesti įstatymo, leidžiančio Vyriausybei pradėti skyrybų su ES procesą.

Tačiau šio teisės akto priėmimas gali užtrukti, Lordų rūmų opozicijos nariams siekiant įvesti pataisų, užtikrinančių įstatymų leidėjams daugiau galių daryti įtaką „Brexit“ derybų procese.

Visgi D.Davisas teigė, kad kovo 31 diena kaip „Brexit“ pradžios data anksčiau buvo pasirinkta apskaičiuojant visus galimus trukdžius.

„Šiai datai pasirinkti buvo ne viena priežastis. (…) Aš esu įsitikinęs, kad mes inicijuosime („Brexit“) kovo pabaigoje“, – žurnalistams po susitikimo su Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu sakė D.Davisas.

Derybas dėl britų išstojimo iš ES tikimasi pabaigti per dvejus metus. Pernai birželį už pasitraukimą iš ES referendume nubalsavo 52 proc. britų rinkėjų.

 

 

 

BNS

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus