“Brexit” neigiamai paveikė startuolių investicijas

Investicijų į Didžiosios Britanijos finansinių technologijų startuolius nuo pernai birželį vykusio referendumo dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) sumažėjo trečdaliu, praneša BBC.

Ne pelno siekianti organizacija “Innovative Finance”, kuri atstovauja 300 Didžiosios Britanijos finansinių technologijų kompanijų, teigia, kad rizikos kapitalo investicijos smuko nuo 1,2 mlrd. dolerių 2015 metais iki 783 mln. pernai.

“Mūsų nariai sako, kad “Brexit” padarė blogą įtaką investicijoms”, – BBC teigė “Innovative Finance” vadovas Lorencas Vintermajeris (Lawrence Wintermeyer).

Tačiau visame pasaulyje investicijų šioje srityje padaugėjo 10,9 proc. Iš viso pernai įvyko 1436 finansinių technologijų sandoriai, kurie pritraukė 17,4 mlrd. dolerių investicijų, tuo tarpu Kinija pagal investicijas pirmą kartą aplenkė JAV.

Padidintos rizikos kapitalo bendrovės paprastai investuoja į sąlyginai rizikingus bei naujus projektus, tačiau dėl “Brexit” atsiradusi nežinomybė Didžiojoje Britanijoje nuo investicijų atgraso ir juos.

L. Vintermajeris pažymi, kad per 30 proc. “Innovative Finance” globojamų finansinių technologijų įmonių vadovai nėra britai, o daugybė firmų samdo darbuotojus iš žemyninės Europos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus