Britaniją sukrėtė penkiametės mirties aplinkybės: gydytoja atsisakė apžiūrėti dūstančią mergaitę

Penkiametės mirties aplinkybės sukrėtė Britanijos visuomenę. Tyrimas atskleidė, kad mažametė mirė po to, kai šeimos gydytojas mergaitę atsisakė apžiūrėti, nes ji su motina pavėlavo į skubios apžiūros susitikimą. Netrukus po to sveikatos problemų dėl astmos turintis vaikas mirė ligoninėje.

Pasijutusi blogai, Ellie-May Clark buvo skubiai nugabenta į šeimos gydytojo kliniką Niuporte, pietų Velse, tačiau gydytoja Joanne Rowe atsisakė mergaitę apžiūrėti ir liepė grįžti ryte.

Tąkart gydytoja tvirtino, kad motina į apžiūrą pavėlavo daugiau nei 10 min.

Šeimos klinika dirba vadovaudamasi taisykle, kad pacientai, kurie vėluoja į apžiūrą daugiau nei 10 min., gali būti neapžiūrimi. Tiesa, šis kartas buvo pirmasis, kai gydytoja nusprendė taisyklę pritaikyti praktikoje.

Penkiametės motina pasakojo, kad dukrai pasijutus blogai, paprašė gydytojo apsilankyti namuose, tačiau jai buvo pasiūlyta po 25 min. atvykti į šeimos kliniką. Shanice Clark perspėjo, kad jai reikės važiuoti autobusu, todėl ji gali šiek tiek vėluoti.

Pasak motinos, į šeimos kliniką ji atvyko 17:05, o iki 17:10 val. apie save ir laukiančią dukrą jau buvo pranešusi administratorei. Tačiau ši gydytojai apie laukiančią pacientę pranešė tik 17:18 val., todėl medikė atsisakė apžiūrėti dūstančią mergaitę ir pasiūlė sugrįžti kitos dienos rytą.

Gydytoja komentavo, kad vaiką yra mačiusi daug blogesnės būklės, skelbia BBC.

Nepaisant pykčio ir apmaudo, motina su blogai besijaučiančia dukra grįžo namo.

Sh. Clark pasakojo, kad dukros būklę tikrino kas 10–15 min., tačiau apie 22.30 val. mergaitė kosėdama iškrito iš lovos ir pradėjo mėlynuoti.

Greitoji pagalba mergaitę nugabeno į ligoninės priimajį, tačiau medikams nepavyko išgelbėti Ellie-May gyvybės. Penkiametė mirė nuo bronchinės atsmos priepuolio.

Britanijos teisėsauga tęsia tyrimą dėl šio įvykio.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus