Britanijos Bendruomenių Rūmai priėmė teisės aktą, leidžiantį inicijuoti „Brexit“ derybas (papildytas)

Teisės aktas, suteikiantis Didžiosios Britanijos vyriausybės įgaliojimus inicijuoti derybas dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, trečiadienį įveikė pirmąją kliūtį, kai buvo priimtas per balsavimą Bendruomenių Rūmuose 498 balsais prieš 114.

Įstatymų leidėjai priėmė įstatymo pirmąją dalį, leisiančią vyriausybei pasinaudoti ES sutarties 50-uoju straipsniu ir oficialiai pradėti dvejus metus truksiančias derybas dėl vadinamojo „Brexit“, buvo priimtas 498 balsais prieš 114.

Tai buvo pirmasis su „Brexit“ susijęs balsavimas Bendruomenių Rūmuose. Antrasis ir galutinis balsavimas parlamento žemuosiuose rūmuose suplanuotas ateinančią savaitę.

Opozicinė Leiboristų partija nurodė savo deputatams neblokuoti šio teisės akto, bet dešimtys įstatymų leidėjų nepakluso.

Th.May jaučia didelį spaudimą užtikrinti, kad šis teisės aktas būtų greitai priimtas, nes yra pažadėjusi ES lyderiams, kad inicijuos 50-ąjį straipsnį iki kovo pabaigos.

Ji informavo įstatymų leidėjus, kad ketvirtadienį vyriausybė paskelbs nekantriai laukiamą dokumentą, kuriame bus išdėstyta „Brexit“ strategija. Tuomet parlamentas galės imtis jį nagrinėti, kol bus priiminėjimas teisės aktas dėl 50-ojo straipsnio inicijavimo.

„Jis atspindės vyriausybės planą dėl „Brexit“, – žurnalistams sakė Th.May atstovė.

Vyriausybė siekė apeiti parlamentą ir tvirtino turinti įgaliojimus savarankiškai inicijuoti derybas dėl išstojimo iš Bendrijos, bet praeitą savaitę Aukščiausiasis Teismas nutarė, kad būtina atsiklausti įstatymų leidėjų valios.

Dauguma parlamentarų prieš pernai birželį vykusį referendumą ragino balsuoti už pasilikimą Europos Sąjungoje, bet antradienį prasidėjus debatams daugelis sakė paklusiantys plebiscito rezultatams, nors ir nenoriai.

Šis teisės aktas dar gali įstrigti Lordų Rūmuose, kur Th.May Konservatorių partija neturi daugumos. Be to, nerenkami šių aukštųjų parlamento rūmų nariai gali mažiau baimintis potencialiai neigiamos visuomenės reakcijos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus