Britų policija pradėjo tyrimą dėl Nikolajaus Gluškovo nužudymo

Didžiosios Britanijos policija penktadienį pradėjo kriminalinį tyrimą dėl ruso Nikolajaus Gluškovo nužudymo Londone, pomirtinei ekspertizei parodžius, kad jis mirė nuo „kaklo suspaudimo“.

„Gavus 68 metų rusų verslininko Nikolajaus Gluškovo pomirtinės ekspertizės rezultatus, pradėtas žmogžudystės tyrimas“, – sakoma Londono policijos pranešime.

Atsistatydinęs Rusijos pareigūnas rastas negyvas savo namuose Londono pietvakariuose pirmadienį vakare.

„Speciali teismo ekspertizė pradėta ketvirtadienį, kovo 15 dieną, o šiandien (penktadienį, kovo 16 d.) mes gavome patalogoanatomų ataskaitą, nurodančią, kad mirties priežastis yra kaklo suspaudimas“, – nurodoma pranešime.

Teistas Rusijoje dėl pinigų plovimo ir sukčiavimo, N. Gluškovas buvo gavęs politinį prieglobstį Britanijoje. Šis įtakingas rusų verslininkas anksčiau dirbo velioniui Kremliaus kritikui Borisu Berezovskiui, kuris buvo rastas pakartas savo namuose Londone 2013 metais.

Britų policija nurodė, kad Kovos su terorizmu grupė toliau tęs N. Gluškovo mirties tyrimą „dėl tikėtinų pono Gluškovo sąsajų“.

Britai žmogžudystės bylą pradėjo netrukus po Rusijos Tyrimų komiteto skelbimo apie iškeltą bylą dėl N. Gluškovo mirties.

Ir rusų, ir britų tyrėjai N. Gluškovo mirties nesieja su Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu Solsberyje kovo 4 dieną. Dėl šio įvykio Didžioji Britanija ir Rusija taip pat ėmėsi tirti šį apnuodijimą, sukėlusį tebesitęsiančią diplomatinę krizę.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus