Britų policija pradėjo tyrimą dėl rusų verslininko nužudymo

Jungtinės Karalystės (JK) policija pradėjo žmogžudystės tyrimą dėl rusų kilmės verslininko, taip pat įtartinomis aplinkybėmis mirusio buvusio oligarcho Boriso Berezovskio draugo Nikolajaus Gluškovo mirties Londone.

N. Gluškovas buvo rastas savo namuose pietvakarinėje didmiesčio dalyje kovo 12 dieną.

Palaikų skrodimas atskleidė, kad 68-erių vyras mirė nuo „spaudimo kakle“, skelbia BBC.

Pareigūnai pabrėžia kol kas neturintys pagrindo įtarti, kad N. Gluškovo mirtis gali būti susijusi su plačiai nuskambėjusiu buvusio Rusijos karinės žvalgybos (GRU) karininko Sergejaus Skripalio ir šio dukters apnuodijimu Solsberyje kovo 4 dieną.

Britų policija prašo visuomenės pagalbos, teikiant informaciją apie pastebėtus įtartinus asmenis ar daiktus netoli N. Gluškovo namų Clarence aveniu Naujajame Maldene kovo 11-12 dienomis.

N. Gluškovas – buvęs Rusijos valstybinių oro linijų „Aeroflot“ direktoriaus pavaduotojas. 1999 m. jis buvo nuteistas 5 metus kalėti dėl pinigų plovimo ir sukčiavimo. Po to, kai 2006 m. N. Gluškovas sulaukė lygtinės bausmės kitoje sukčiavimo byloje, jis pabėgo į JK ir pasiprašė politinio prieglobsčio.

Policijos tyrėjus turėtų ypatingai dominti N. Gluškovo ryšiai su 1999 m. iš Rusijos pabėgusiu buvusiu oligarchu B. Berezovskiu. Šis 2013 m. rastas savo namų vonioje Berkšire miręs neaiškiomis aplinkybėmis – tyrimas nesugebėjo vienareikšmiškai atmesti žmogžudystės galimybės.

Tyrimą dėl N. Gluškovo mirties, kaip ir atskirai dėl Julijos Skripal apnuodijimo, penktadienį pradėjo ir Rusijos Tyrimų komitetas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus