Britų premjerė apsilankė išpuolio prieš buvusį rusų šnipą vietoje

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) ketvirtadienį pirmą kartą apsilankė vietoje, kur praėjusią savaitę nervus paralyžiuojančia medžiaga buvo apnuodytas buvęs rusų šnipas.

Šis išpuolis išprovokavo aštrų diplomatinį konfliktą tarp Londono ir Maskvos.

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti kovo 4 dieną Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.

Solsberyje viešinti Th. May taip pat susitiks su visuomenės ir verslo atstovais, gelbėjimo tarnybų darbuotojais, naujausią informaciją jai pateiks visuomenės sveikatos pareigūnai, nurodė premjerės atstovas spaudai.

Kai kurie šio miesto rajonai atitverti kaip nusikaltimo vieta, o pareigūnai su sandariais cheminės saugos kostiumais ima mėginius tose vietose, kur lankėsi S. Skripalius ir jo dukra prieš tai, kai buvo aptikti be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro.

Policijos tyrėjams padeda beveik 200 karių; žmonės, galėję būti tame rajone incidento metu, paraginti kruopščiai išskalbti savo drabužius.

Ketvirtadienį pirmąjį pasitarimą Londone surengė speciali darbo grupė, kuriai pavesta padėti atlikti valymo operaciją Solsberyje.

Vėliau numatytas ir nacionalinio saugumo komiteto (COBRA) pasitarimas. Jam pirmininkaus vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd (Amber Rud), koordinuojanti vyriausybės veiksmus reaguojant į incidentą Solsberyje.

Th. May trečiadienį pareiškė, kad Rusija „kaltintina“ dėl pasikėsinimo nužudyti S. Skripalį, 2006-aisiais Rusijoje nuteistą kalėti 13 metų už tai, kad britų slaptajai tarnybai MI6 teikė informaciją apie Europoje veikiančius GRU agentus.

2010 metų liepą S. Skripalis buvo paleistas per JAV ir Rusijos šnipų apsikeitimą ir atskraidintas į Britaniją, suteikusią jam prieglobstį.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus