Britų premjerė kviečia susiskaldžiusį ministrų kabinetą ieškoti kompromiso dėl „Brexit“

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) šaukia savo susiskaldžiusio ministrų kabineto narius į posėdį, kuriame bus siekiama susitarti dėl bendros pozicijos „Brexit“ klausimu.

T. May „vidinis kabinetas“ ketvirtadienio popietę ir vakarą turėtų rinktis į uždarąjį posėdį premjerės oficialioje užmiesčio rezidencijoje Čekerse.

Konservatorių vyriausybė yra pasidalinusi į „kieto“ ir „švelnaus“ „Brexit“ šalininkus. Pirmoji stovykla pasisako už griežtą atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos, kad Londonas galėtų imtis naujų prekybos sutarčių visame pasaulyje, o antroji siekia išsaugoti glaudesnius santykius su Bendrija ir sušvelninti būsimo atsiskyrimo smūgį šalies ekonomikai.

Pirmajai grupei priklauso užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas (Liamas Foksas). Jų oponentai – iždo sekretorius Philipas Hammondas (Filipas Hamondas) ir vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd (Amber Rad).

Didžioji Britanija kitą mėnesį turėtų pradėti derybas dėl būsimų prekybos santykių su ES po to, kai 2019 metų kovo 29 dieną išstos iš Bendrijos.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus