Britų statistikos biuras: 2015 m. einamosios sąskaitos deficitas buvo didesnis, nei manyta

Didžiosios Britanijos einamosios sąskaitos deficitas 2015-aisiais buvo didesnis nei manyta anksčiau, remdamasis naujausiais skaičiavimais, pirmadienį pranešė šalies nacionalinis statistikos biuras (ONS).

Net ir remiantis senesniais skaičiavimais, britų einamosios sąskaitos deficitas prieš dvejus metus ir taip buvo didžiausias tarp stipriausių pasaulio ekonomikų.

Šis rodiklis dėmesio centre atsidūrė po praėjusių metų „Brexit“ balsavimo. Nepaisant to, kad pastaruoju metu einamosios sąskaitos deficitas, pirminiais skaičiavimais, traukiasi, jo lygis yra toks, kad mažesnė ekonomika papultų į valiutos krizę.

ONS pirmadienį pranešė skaičiuojanti, kad einamosios sąskaitos deficitas 2015 m. siekė 98 mlrd. svarų, arba 5,2 proc. viso bendrojo vidaus produkto (BVP). Pagal ankstesnius biuro skaičiavimus, rodiklis siekė 80 mlrd. svarų (4,3 proc. BVP).

Tuo tarpu 2016 m. einamosios Didžiosios Britanijos sąskaitos deficitas bus paskelbtas rugsėjo 29 d. Naujausi skaičiai rodo, kad pernai rodiklis buvo 4,4 proc. nuo BVP, o šiemet jis traukiasi dar labiau, iki 3,4 proc. BVP.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus