Būdamas 88 metų mirė Rogeris Bannisteris, pirmasis nubėgęs 1,6 km per mažiau nei 4 minutes

Būdamas 88 metų mirė britų atletikos žvaigdžė Rogeris Bannisteris (Rodžeris Banisteris), pirmasis žmogus, nubėgęs mylią (1,6 km) per per mažiau nei 4 minutes, sekmadienį paskelbė jo šeima.

“Seras Rogeris Bannisteris ramiai mirė Oksforde 2018 metų kovo 3 dieną, būdamas 88 metų amžiaus, apsuptas šeimos”, – sakoma pranešime, kurį paskelbė naujienų agentūra “Press Association”.

R. Bannisteris pasaulinę šlovę pasiekė 1954 metų gegužės 6 dieną, kai 1,6 km Oksfordo universiteto stadione nubėgo per 3 minutes ir 59,4 sekundės.

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) prezidentas Sebas Coe (Sebas Ko) sakė, kad R. Bannisterio mirtis žymi “labai liūdną dieną ir mūsų šaliai, ir visiems mums sporto pasaulyje”.

“Nėra nė vieno mano kartos sportininko, kurio nebūtų įkvėpęs Rogeris ir jo pasiekimai takelyje ir kitur”, – socialiniame tinkle “Twitter” parašė S. Coe, kuris 9-ajame dešimtmetyje laimėjo du olimpinius aukso medalius.

Praėjus pusei amžiaus po R. Bannisterio rekordo, Britanijoje buvo išleista 50 pensų moneta, ant kurios pavaizduotos bėgiko kojos ir chronometras.

Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) savo tviterio žinutėje R. Bannisterį pavadino “didžia britų sporto ikona, kurio pasiekimai įkvėpdavo mus visus”.

Juodos odos bateliai, su kuriais bėgdamas jis pasiekė minimą rekordą, 2015 metų rugsėjį buvo parduoti už rekordinę 266 500 svarų sumą. Tai prilygo maždaug 332 tūkst. eurų.

Tuo metu R. Bannisteriui jau buvo sunku vaikščioti, jis jau sirgo Parkinsono liga.

Nors garsėjo “keturių minučių” rekordu, R. Bannisteris sakydavo, kad jam buvo svarbiau dalyvauti olimpiadose ir Sandraugos žaidynėse.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus