Buvusiam rusų žvalgui skirti nuodai paveikė niekuo dėtus: į ligonines kreipėsi 21 žmogus

Į ligonines kreipėsi jau 21 atsitiktinė auka, kuri apsinuodijo galimai nervus paralyžiuojančia medžiaga, kuri paskleista mieste siekiant nunuodyti buvusį rusų žvalgą Sergejų Skripalį. Pareigūno, kuris pirmasis atsidūrė įvykio vietoje, būklė vis dar išlieka kritinė.

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd pareiškė, kad jos šalis padarys „viską, ką gali“, kad patrauktų atsakomybėn kaltuosius už nuodingos medžiagos panaudojimą prieš buvusį Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininką, ir veiks „neabejodama“, kai tik paaiškės su šiuo išpuoliu susiję faktai.

„Esame įsipareigoję padaryti viską, ką galime, kad patrauktume atsakomybėn kaltininkus, kad ir kas ir kur jie bebūtų“, – sakė ji įstatymų leidėjams. Pasak A. Rudd, tai buvo „begėdiškas ir neapgalvotas aktas“.

„Tyrimas vyksta neatidėliojant, ir ši vyriausybė veiks neabejodama, kai tik faktai taps aiškesni, – sakė ji. – Reaguosime tvirtai ir tinkamai, kai tik išsiaiškinsime, kas buvo atsakingas.“

Bendruomenių rūmuose A. Rudd sakė, kad S. Skripalis ir jo duktė Julija tebėra „be sąmonės ir yra kritinės, bet stabilios būklės“. Jiedu sekmadienį buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.

Policininko, kuris pirmas atvyko į įvykio vietą ir mėgino padėti rusams, būklė „tebėra sunki, bet stabili; jis yra sąmoningas, kalba ir reaguoja“.

Vėlyvą trečiadienį policija patvirtino, kad S. Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Pasak A. Rudd, pareigūnas nukentėjo nuo tos pačios medžiagos.

Ji atsisakė spėlioti, kokia tai galėjo būti medžiaga ar kas buvo atsakingas už tą išpuolį, kol vyksta policijos tyrimas.

„Nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimas Britanijos teritorijoje yra begėdiškas ir neapgalvotas aktas“, – sakė britų vidaus reikalų sekretorė.

„Tai buvo žiauriausiu ir viešu būdu (įgyvendintas) pasikėsinimas nužudyti. Žmonės yra teisūs norėdami sužinoti, ką laikyti atsakingą už tai“, – sakė ji.

Kaip pranešta, Didžiosios Britanijos detektyvai ketvirtadienį toliau aiškinasi, kas apnuodijo buvusį dvigubą agentą rusą ir jo dukrą Juliją nervus paralyžiuojančia medžiaga.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus