Chirurginius duomenis pavogę asmenys grubiomis žinutėmis gasdino stilistę A. Stumbrę

Prieš kelias savaites Lietuvos plastikos chirurgijos klinikoje nuaidėjo skandalas. Programišiai pavogė klinikos klientų duomenis, tad sužinojo slapčiausias kiekvieno kliento paslaptis. Šie sulaukė grasinimų, kad nesumokėjus tam tikros sumos jų duomenys bus paskelbti viešai.

Ne paslaptis, kad šiame sąraše yra ir pramogų pasaulyje žinomų moterų. Sulaukusi nemalonių grasinimų prisipažino ir Natalija Bunkė. Tuomet moteris viešai papasakojo pasididinusi krūtinę ir savo sprendimu besidžiaugianti.

„Siuntė angliškas žinutes, man atsiųsta lietuviška žinutė, kad „sumokėkit, arba nuotraukos bus paviešintos“. Ir ką? Kam sumokėti, kur, net nėra jokio galinio adresato. Manau, čia labiau norima susidoroti su „Grožio chirurgija“, – sakė atlikėja, – Aš neneigiu, kad esu pasidariusi plastinę operaciją, tai nematau čia didelės problemos. Truputėlį apsigavo tie sukčiai“.

Prašė didžiulės sumos

Grasinančių žinučių sulaukė ir stilistė Agnė Stumbrė. Moters, kuri nebijo viešinti informacijos apie savo vizitus grožio chirurgijos klinikoje, buvo paprašyta pervesti 1000 eurų. „Kas baisiausia, ne tik aš, bet ir mano dukrytė sulaukė žinučių bei skambučių, kad mano „lašiniai ir užpakalis – internete“. Nors puslapyje prašo 100 eurų, iš manęs pageidavo gerokai didesnės sumos. Sakė, kad ir visų kitų tiek pat“, – pasakojo A. Stumbrė.

Moteris tvirtina, kad tai jai nesukėlė streso: „Pasakiau jiems, kad susisieksiu su teisėsauga ir išlikau visiškai rami. Nemanau, kad drama ir vėlimusi į šiuos pokalbius būčiau kažko pasiekusi“.

Stumbrė sako, kad labiausiai ją suerzino vagišių bandymai panaudojant jos duomenis paimti paskolą. Šie mėginimai pasikartojo aštuonis kartus. „Bankas kelioms savaitėms užblokavo mano sąskaitą“, – sakė moteris. Ekspertai neabejoja, kad tai didelis pačios klinikos aplaidumas ir signalas kitoms duomenis kaupiančioms bendrovėms. Jau po metų už tokį klientų duomenų neapsaugojimą grės didžiulės baudos.

 

 

 

 

 

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus