Danija dėl savo narystės Europos Sąjungoje (ES) nuspręs 2019 m. rudenį, pasibaigus „Brexit“ procesui

Danija dėl savo narystės Europos Sąjungoje (ES) nuspręs 2019 m. rudenį, pasibaigus „Brexit“ procesui, praneša „Reuters“.

Danijos politikai 2015 m. nusprendė, kad šaliai būtų naudinga dalyvauti ES bankininkystės sąjungoje, kuri skirta artimiau integruoti ES bankų sektorių bei bankams taikyti vienodas reguliavimo ir priežiūros taisykles.

Danai, nepaisant teigiamo požiūrio į sąjungą, tada dėl narystės įsipareigoti atsisakė.

Tačiau Didžiosios Britanijos sprendimas išstoti iš ES, kuris lems padidėjusį Kopenhagos kaip finansų centro vaidmenį, Daniją iš naujo paskatino svarstyti stojimo į ES bankininkystės sąjungą galimybę.

„Turime pažvelgti į Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES pasekmes. Tai reiškia, kad mums trūks svarbaus partnerio, o finansų sektorius susilpnės“, – televizijai TV2 teigė Danijos verslo ministras Brajanas Mikelsenas (Brian Mikkelsen).

Jis pridėjo, kad didžioji dalis parlamento bei šalies bankų pritaria stojimo idėjai, tad referendumas šiuo klausimu reikalingas nebus.

Bankininkystės sąjunga apima visas euro zonos šalis, bet bendrosios valiutos nenaudojančios ES narės taip pat turi galimybę prisijungti prie sąjungos.

 

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus