Dauguma Europos biržų prekybą baigė su pliusu, išskyrus Londoną

Daugumos Europos vertybinių popierių biržų indeksai antradienį išaugo, išskyrus Londoną, kur beveik nefiksuota pokyčio.

Bendras didžiausių regiono įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ ūgtelėjo 0,6 proc. iki 380,51 punkto.

Londono biržos indeksas FTSE 100 sumažėjo vos 0,01 procento. Paryžiaus CAC 40 paūgėjo 0,6 proc., o Frankfurto DAX 30– 0,8 proc.

Antradienį Europoje daugiausia brango chemijos pramonės įmonių akcijos. BASF akcijos pabrango 1,2 proc., o „Bayer“ – 0,9 proc.

Europos akcijų rinką antradienį iš dalies palaikė JAV dolerio atžvilgiu pigęs euras, kas turėjo naudos eksportuotojų akcijoms. Euro pigimą paskatino „The Business Insider“ duomenys apie tai,m kad Europos Parlamentas ruošia rezoliuciją dėl „asociacijos susitarimo“ su Jungtine Karalyste po „Brexit“.

Vokietijos rinkai neigiamos įtakos turėjo paskelbtas ZEW instituto sudaromas investuotojų ir analitikų pasitikėjimo Vokietijos ekonomika indeksas, kuris vasarį, palyginti su sausiu, sumažėjo nuo 95,2 iki 92,3 punkto.

Spaudimą Didžiosios Britanijos indeksui darė rinkos lūkesčių nepateisinę banko HSBC ir kasybos milžinės BHP veiklos rezultatai.

HSBC akcijos Londone atpigo 3,1 procento. Bankas 2017 metų ketvirtąjį ketvirtį atsikratė nuostolių, tačiau jo metinis ikimokestinis pelnas buvo mažesnis negu tikėtasi rinkoje – visų pirma dėl nuostolių, susijusių su paskolomis, išduotomis valstybės rangovei „Carillion“ ir mažmenininkei „Steinhoff“.

BHP akcijų kursas smuko 4,6 procento. Įmonės pakoreguotas ikimokestinis pelnas pirmąjį finansinių metų pusmetį sudarė 4,05 mlrd. JAV dolerių, nors rinkoje buvo tikėtasi, kad šis rodiklis sudarys vidutiniškai 4,21 mlrd. JAV dolerių.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus