Dėl blogų oro sąlygų Didžiojoje Britanijoje pristigo kai kurių daržovių

Dėl blogų oro sąlygų Europoje jaučiamas salotų lapų, brokolių ir kitų daržovių stygius. Dėl to kai kurie Didžiosios Britanijos prekybos centrai netgi buvo priversti normuoti šias prekes, praneša naujienų agentūra AP.

Sausros, potvyniai ir šalčiai neigiamai paveikė Pietų Europos šalių žemės ūkio derlių ir dėl to sumažėjo daržovių pasiūla. Tai labiausiai pajuto šių šalių produkciją importuojančios šiaurinės valstybės.

Penktadienį Didžiosios Britanijos prekybos centrai pradėjo normuoti vienam pirkėjui leidžiamų įsigyti salotų vienetų skaičių. Kiek anksčiau buvo jaučiamas ir cukinijų, brokolių bei kopūstų stygius.

Didžiosios Britanijos pirkėjai socialiniuose tinkluose ėmė dalytis tuščių parduotuvių lentynų nuotraukomis, su grotelėmis “salotų krizė” ar “cukinijų krizė”.

Ispanijos daržovių eksportuotojų federacija “Fepex” tvirtino mėginanti užtikrinti nenutrūkstamą daržovių tiekimą Europos rinkoms.

Tačiau pačios Ispanijos daržovių produkcijos lygis dėl tris pastaruosius mėnesius vyravusio blogo oro šiuo metu yra 30 proc. žemesnis nei įprastai. Dėl sausį įsivyravusio šalčio ir iškritusio sniego naujo daržovių derliaus tikimasi sulaukti vėliau, nei planuota, o produkcijos apimtys visiškai atsistatyti turėtų ne anksčiau kaip balandį, sakė “Fepex”.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus