Didžiajai Britanijai gali prireikti didinti palūkanas

Anglijos banko monetarinės politikos komiteto narė Kristin Forbs (Kristin Forbes) mano, kad, jeigu Didžiosios Britanijos ekonomika toliau kils tokia pačia trajektorija, kaip dabar, artimiausiu metu gali tekti didinti palūkanų normas, rašo “Bloomberg”.

Darbo rinka bei visa šalies ekonomika rodo stebėtiną atsparumą po referendumo dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), mano K. Forbs ir priduria, kad svaro kritimo paskatintas kainų augimas ir padidėjusios energijos kainos reiškia, jog artėja laikas svarstyti apie galimybę didinti palūkanų normas.

Anglijos bankas praėjusią savaitę nusprendė palikti palūkanų normas ties rekordiškai žemu 0,25 proc. lygiu. Kai kurie banko monetarinės politikos komiteto nariai pareiškė turintys “ribotą toleranciją” daugiau kaip 2 proc. siekiančios infliacijos atžvilgiu. Kai kurie komiteto nariai vis labiau nerimauja dėl augančių kainų.

Gruodį infliacija Didžiojoje Britanijoje siekė 1,6 proc., ir šis skaičius šiemet turėtų dar labiau kilti, o 2,8 proc. piką infliacija turėtų pasiekti 2018 m.

Pasak K. Forbs, atlyginimų ir kainų augimas gali būti spartesnis, nei tikimasi, tačiau nežinomybė dėl tolimesnių Didžiosios Britanijos ir ES santykių gali sulaikyti kompanijas nuo didesnių algų mokėjimo. Tačiau bankininkė taip pat pažymi, kad dėl “rinkos neprognozuojamumo monetarinės politikos stabdyti nereikėtų”.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus