Didžiojoje Britanijoje buvęs rusų šnipas paveiktas „nežinoma medžiaga“; jo būklė kritinė

Vienas Didžiojoje Britanijoje prieglobstį gavęs buvęs Rusijos šnipas buvo paveiktas „nežinoma medžiaga“ ir dabar yra kritinės būklės, pirmadienį paskelbė Jungtinės Karalystės žiniasklaida.

Nacionalinis transliuotojas BBC paskelbė, kad šis asmuo yra 66 metų Sergejus Skripalis ir kad jam prieglobstis buvo suteiktas po 2010 metais įvykusio „apsikeitimo šnipais“ tarp JAV ir Rusijos.

Policija sekmadienį pranešė apie rimtą incidentą, kai vyras ir moteris pasijuto blogai viename prekybos centre Solsberio mieste pietų Anglijoje.

Pareigūnai neįvardijo šiuos žmones paveikusios medžiagos, bet BBC tinklalapyje paskelbtose nuotraukose matyti įvykio vietoje dirbantys specialiųjų tarnybų darbuotojai, vilkintys ryškiai geltonus sandarius cheminės saugos kostiumus ir plaunantys žemę vandens čiurkšle iš ugniagesių žarnos.

S. Skripalis, buvęs rusų karinės žvalgybos pulkininkas, 2006 metais buvo Rusijoje pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo Britanijai ir nuteistas kalėti 13 metų.

Po jo arešto Maskvoje 2004 metų gruodį S. Skripalis prisipažino 1995 metais buvęs užverbuotas britų specialiųjų tarnybų ir teikęs joms informaciją apie Europoje veikiančius rusų agentus. Maskva nurodė, kad jam už šią informaciją buvo sumokėta daugiau kaip 100 tūkst. JAV dolerių.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus