Didžiojoje Britanijoje grupė finansininkų nuteista už sukčiavimą

Didžiojoje Britanijoje šeši buvę finansininkai, tarp jų du banko HBOS tarnautojai, buvo pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo ir sukčiavimo. Grupė nuteista už nusikaltimus, įvykdytus 2003-2007 m. laikotarpiu, informuoja BBC. Finansininkai įvykdė neteisėtų operacijų, susijusių su paskolomis, už 245 mln. svarų. Didžiąją dalį neteisėtai uždirbtų lėšų jie leido prabangiam poilsiui ir audringiems vakarėliams. Jų veiksmai banko klientams ir britų banko akcininkams kainavo šimtus milijonų svarų.

Buvęs HBOS vadybininkas Lindenas Skoarfildas (Lynden Scourfield) buvo pripažintas kaltu dėl šešių nusikaltimų, įskaitant ir korupciją. Jis patardavo savo klientams kreiptis į specialias bendroves, kurios sprendžia finansines problemas. Tokios bendrovės konsultantas, 60-metis Deividas Milsas (David Mills), duodavo L. Skoarfildui kyšių, pavyzdžiui, brangius laikrodžius, taip pat apmokėdavo sekso vakarėlius ir kitus, kaip nuskambėjo teismo salėje, “vyriškus džiaugsmus”.

Už tai L. Skoarfildas išduodavo D. Milsui ir jo kolegoms paskolas, kurios leisdavo jiems teikti įmonėms konsultacines paslaugas už didelius honorarus.

L. Skoarfildas buvo nuteistas 11 metų ir trims mėnesiams kalėti, D. Milsas – 15 metų.

Pasak teisėjo, L.Skoarfildas “pardavė sielą” D. Milsui mainais į “seksą ir prabangias keliones”, taip pat į “brangius niekučius ir pinigus”.

Grupuotės veikloje dalyvavo ir D. Milso žmona – 51-erių metų Elison (Alison), kuri nuteista 3,5 metų kalėti.

73-ejų metų Maiklas Benkroftas (Michael Bancroft) buvo nuteistas 10 metų kalėti, 56-erių metų buvęs HBOS vadybininkas Markas Dobsonas (Mark Dobson) – ketveriems su puse metų, o 72-ejų metų Džonas Katraitas (John Cartwright) – trejiems su puse metų už dalyvavimą sukčiavimo schemoje.

Dar vienas atsakovas, Džonatanas Kouhenas (Jonathan Cohen), buvo išteisintas teismo procese, kuris baigėsi šią savaitę, trukęs keturis mėnesius.

HBOS – tai bankas ir draudimo bendrovė, kurią 2009 metais įsigijo bankų grupė “Lloyds”. HBOS kontroliuojančioji bendrovė valdo banką “Bank of Scotland”.

Didžiojoje Britanijoje grupė finansininkų nuteista už sukčiavimą
David Mills, centre, and his colleague Michael Bancroft, left. Lynden Scourfield, right. (Photo: Thames Valley Police)

 

 David Mills (left) and Lynden Scourfield (Photo: Thames Valley Police)
David Mills (left) and Lynden Scourfield (Photo: Thames Valley Police)

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus