Didžiojoje Britanijoje vasarį auga ne tik gamyba, bet ir kainos

Užsakymai britų gamintojams šį mėnesį auga greičiausiai per pastaruosius dvejus metus, tačiau gamybos kainas smarkiai kelia po “Brexit” balsavimo kritęs svaras sterlingų, remdamasis oficialiais duomenimis, rašo “Reuters”.

Pirmadienį paskelbtame Didžiosios Britanijos pramonininkų konfederacijos (CBI) pranešime teigiama, kad šalies sprendimas palikti Europos Sąjungą (ES) kol kas nepakenkė šalies ekonomikai, bet tuo pat metu sparčiai kylanti infliacija tampa nauju galvos skausmu.

CBI duomenimis, pramonės užsakymai kilo 8 punktais, kai sausį šis pakilimas siekė 5 punktus. Tai taip pat daug geresnis rodiklis nei “Reuters” analitikų prognozuoti 3 punktai.

“Didesnė paklausa ir produkcija yra geros naujienos Didžiosios Britanijos gamintojams, tačiau susilpnėjęs svaras toliau kelia sąnaudų kainas”, – teigė CBI vyriausiasis ekonomistas Reinas Niutonas-Smitas (Rain Newton-Smith).

Eksporto rodikliai iš esmės liko stabilūs ir siekė -10 punkto – tai yra daugiau nei ilgojo laikotarpio vidurkis.

“Reuters” teigimu, vartotojai, o ne gamintojai buvo atsakingi už stipresnę, nei tikėtasi, ekonomikos reakciją į praėjusių metų balsavimą dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES.

Tačiau praėjusią savaitę paskelbti duomenys rodo, kad dėl kritusio svaro ir padidėjusios infliacijos britų išlaidavimas sausį ėmė mažėti.

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus