Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai T. Mei metė dar vieną iššūkį dėl „Brexit”

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) antradienį patyrė dar vieną pralaimėjimą dėl „Brexit”, kai šalies Lordų Rūmai nusprendė, kad parlamentui turi būti suteiktas įgaliojimas tarti paskutinį žodį dėl to, kaip Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), praneša naujienų agentūra AFP.

Aukštųjų parlamento rūmų nariai 366 balsais prieš 268 pritarė įstatymo projekto, kuris T. Mei suteiktų įgaliojimus aktyvuoti 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį, t. y. oficialiai pradėti derybas dėl „Brexit”, pataisai.

T. Mei derybas žadėjo oficialiai pradėti iki kovo pabaigos ir šį planą vis dar tikisi įgyvendinti, bet pralaimėjimas Lordų Rūmuose gali tai apsunkinti. Negana to, nepalankus žemųjų rūmų balsavimas yra tarsi įžanga sunkumų, kurių gali sukelti deputatai vyriausybei derantis su ES.

Ši įstatymo projekto pataisa parlamentui suteiktų galią atmesti galutinį JK ir ES suderėtą „Brexit” sandorį. Kritikų teigimu, tai prilygtų veto, kuris susilpnintų vyriausybės derybinę poziciją.

Tačiau ministrai vis tiek būtų priversti laikytis griežto 50-ajame straipsnyje numatyto tvarkaraščio, o tai reiškia, kad Didžioji Britanija privalėtų pasitraukti iš Bendrijos po dvejų metų nuo derybų pradžios, neatsižvelgiant į tai, ar pasiekė pasitraukimo susitarimą, ar ne.

Lordų Rūmai pirmąjį iššūkį premjerei metė kovo 1 dieną, nubalsavę, kad į įstatymo projektą būtų įtraukta nuostata, suteiksianti garantijas daugiau kaip 3 mln. Didžiojoje Britanijoje gyvenančių ES šalių piliečių.

Įstatymo projektas grįš svarstymui į renkamus Bendruomenių Rūmus, kur T. Mei vadovaujami konservatoriai turi daugumą ir, tikėtina, pajėgs panaikinti abu pakeitimus.

 

 

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus