Didžiosios Britanijos parlamentarai pritarė “Brexit” įstatymo projektui

Didžiosios Britanijos parlamentarai trečiadienį triuškinama persvara pritarė įstatymo projektui, įgaliojančiam ministrę pirmininkę Teresą Mei (Theresa May) pradėti derybas dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), taip priartindami “Brexit” dar vienu žingsniu arčiau, praneša naujienų agentūra AFP.

Bendruomenių rūmų – žemųjų parlamento rūmų – nariai 494 balsais prieš 122 pasisakė už įstatymą, įgalinantį T. Mei aktyvuoti 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį. Jo aktyvavimas pradėtų dvejus metus truksiančias derybas dėl pasitraukimo iš 28 nares turinčios Bendrijos.

“Šįvakar tapome istorinio balsavimo liudininkais – didžioji dalis parlamentarų nori pradėti derybas dėl išstojimo iš ES bei tvirtos, naujos partnerystės su jos narėmis”, – sakė “Brexit” ministras Deividas Deivisas (David Davis).

Dabar šis dviejų punktų įstatymas bus perduotas svarstyti Lordų rūmams, kur, manoma, gali sulaukti didesnio pasipriešinimo, nes T. Mei vadovaujami konservatoriai juose neturi daugumos.

rRūmų nariai, kurių du trečdaliai iki referendumo pasisakė prieš išstojimą iš Bendrijos, leidžia manyti, kad, kaip ir žadėjo, T. Mei pasitraukimo iš ES procesą galės pradėti dar iki kovo mėnesio pabaigos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus