Dievinate gamtą? Keliaukite į Gruziją

Gruzija – kelionių kryptis, daugeliui dovanojanti unikalių įspūdžių. Šioje kalnuotoje šalyje nuostabiai dera bekraščiai gamtos plotai ir eklektiškuose, kiek chaotiškuose miestuose karaliaujanti klajokliška dvasia. Pigūs skrydžiai į Tbilisį yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori pasimėgauti natūraliu Gruzijos grožiu, tačiau pernelyg nenutolti nuo civilizacijos.

Gražiausi gamtos kampeliai netoli Tbilisio
Dalis kvapą gniaužiančių Gruzijos parkų, rezervatų įkurti pačioje sostinėje Tbilisyje arba netoli jos. Žemiau – 5 tokios vietos, keliautojus pakerinčios labiausiai.

  1. Kazbeko kalnas

Diena kelionės žymiuoju Gruzijos karo keliu, ir atsidursite įspūdingoje vietovėje, kurią įrėmina kalnai. Centrinio Kaukazo kalnų viršūnės čia siekia daugiau nei 4 kilometrus. Didysis Kazbeko kalnas – dar aukštesnis, į dangų besiremiantis 5 047 metrų viršūne. Pasak legendų, būtent čia buvo prirakintas Prometėjas. Keliaudami dar kiek toliau, galite prieiti pasakiškai atrodančią Tsmindos Samebos bažnyčią.

  1. Mtatsmindos parkas

Jei pigūs skrydžiai Ryanair į Gruziją leidžia atvykti vos kelioms dienoms, apsilankykite šiame nuostabiame parke. Ši Tbilisio pakraštyje esanti vieta puikiai tinka miesto panoramai išvysti. Karuselės, apžvalgos ratas, žygių takai leis mėgautis nuostabia gamta. Įėjimas į parką – nemokamas.

  1. Etnografijos muziejus

Pačiame Tbilisyje esantis muziejus po atviru dangumi – vieta ne tik mėgautis įspūdinga gamta, bet ir pažinti autentišką Gruzijos buitį. Išlikę senieji rakandai, statiniai pristato skirtingus šalies regionus ir istoriją.

  1. Lisi ežeras

Pigūs skrydžiai į Tbilisį suteikia puikią galimybę pramogauti taupiai. Lisi ežero regionas sostinėje idealiai tinka vandens pramogoms, pasivažinėjimui dviračiais, deginimuisi ar gausios faunos (ypatingai – žuvų) stebėjimui.

  1. Gruzijos nacionalinis botanikos sodas

Tai – net žiemą ypatingai graži, ramybe dvelkianti vieta. Miesto centre esančio sodo teritorija teka upė, didžiulei erdvei suteikianti papildomo žavesio. Dar vienas akcentas – gaivus krioklys ir po juo telkšantis ežerėlis. Pasiruoškite daug vaikščioti: sodo teritorija apima 128 hektarus.

Tbilisyje yra ir daugiau parkų, ežerų. Jei turite daugiau laiko, juose apsilankyti taip pat verta.

Jei jau lankotės Gruzijoje…
Gruzija keri ne tik miestais ir gamta. Į šią šalį daugelis keliauja tam, kad pasimėgautų autentiškais virtuvės atradimais ar pramogomis. Lankydamiesi Tbilisyje, paragaukite legendomis apipinto tradicinio vyno ir kiek stipresnio gėrimo – čiačios. Taip pat paragaukite gardžiųjų patiekalų – meistriškai ruošiamų šašlykų, sūrio pyragėlių chačiapurių, virtinių chinkalių, įdarytų arkliena, aviena ar kitokia mūsų mums, lietuviams, rečiau vartojama mėsa.

Ne mažiau įspūdžių padovanoti gali ir miesto reginiai:

Sieros pirtys
Islamišku stiliumi statyti pirčių kupolai įdomūs tiek išore, tiek vidumi. Tai – 700 metų skaičiuojantis gruzinų, persų, turkų kūrinys. Egzotišką pramogą suteikia karštas sieringas vanduo, kurio, tekančio upėmis, Tbilisyje yra nemažai. Manoma, kad tokios pirtys naudingos odai.

Senamiestis
Pigūs skrydžiai į Tbilisį ne vieną keliautoją suvilioja dėl pasakiško grožio senųjų gatvių. Vynuogių krūmynais apraizgyti, skalbiniais nukabinti statiniai – išties jaukus reginys. Vaikštinėdami po senamiestį, nebijokite užklysti į kiemus, apeiti senutėles bažnyčias.

Prekyvietės
Tbilisio turgūs ir kitos prekyvietės vertos atskiro pusdienio. Čia galite įsigyti pačių įvairiausių daiktų – nuo nosį kutenančių prieskonių iki buvusių šeimininkų paslaptis saugančių sendaikčių. Pastarųjų geriausia ieškoti turguje ant Sausojo tilto.

Trumpa atmintinė į Gruziją keliaujantiems pirmą sykį

Jei pigūs skrydžiai Ryanair į Gruziją jus sudomino pirmą kartą, nepamirškite pasirūpinti:

  • Vizos keliaujant į Gruziją turistiniais tikslais nereikia. Tačiau būtina turėti pasą ar asmens tapatybės kortelę. Geriausia, jei juos visuomet turėsite šalia.
  • Tinkamais drabužiais ir avalyne. Jei norite unikalia šalies gamta grožėtis saugiai ir komfortiškai, nepamirškite tinkamos aprangos. Kalnuose žvarbu net vasarą. Jei planuojate slidinėti, galite pasiimti savo įrangą. Žygiams būtinai turėkite alpinizmui skirtus batus.
  • Medicininių išlaidų draudimu. Jis nutarus tyrinėti gamtą – privalomas.
  • Pačiame Tbilisyje rasite daugelį vietų, kur galėsite išsikeisti pinigų. Tačiau nutolę nuo miesto visuomet turėkite pakankamai grynųjų, nes valiutos keityklų ar bankomatų galite nerasti.
  • Transporto planais. Nuo oro uosto iki centro galite nusigauti tiek viešuoju transportu, tiek nuomotu automobiliu. Pirmasis gali būti senas, nepatogus, tačiau – pigus. Rinktis galite traukinius, autobusus, mikroautobusus.

Akimis neaprėpiama panorama, dangų karpančios viršukalnės, egzotiški skoniai ir kvapai, nepaprastas žmonių svetingumas – pigūs skrydžiai į Tbilisį leidžia atrasti kitokį pasaulį. Pasirūpinkite lėktuvo bilietais, talpiu lagaminu, patogia apranga ir leiskitės į kelią: iš jo grįšite turtingesni visomis prasmėmis.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus