Dž. Osbornas perspėja dėl pasitraukimo iš ES be prekybinio susitarimo

Buvęs Jungtinės Karalystės iždo kancleris Džordžas Osbornas (George Osborne) perspėjo, kad pasitraukimas iš Europos Sąjungos be prekybinio susitarimo būtų lygu “didžiausiam protekcionizmo veiksmui britų istorijoje”, informuoja BBC.

Buvęs iždo kancleris įmonių vadovams sakė, kad Jungtinė Karalystė negali pasikliauti naujais prekybiniais susitarimais už Europos ribų po “Brexit”. Bet užsienio reikalų sekretorius Borisas Džonsonas (Boris Johnson) tvirtino, kad Jungtinė Karalystė galėtų būti “dar labiau europietiška ir dar labiau internacionalinė” tuo pat metu.

Kaip skelbia Dauning Strytas, Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Teresa Mei (Teresa Mei) nusiteikusi “optimistiškai” ir labai tiki išsamia laisvosios prekybos sutartimi.

Dž. Osbornas, kuris pasisakė už tai, kad šalis pasiliktų Europos Sąjungoje ir kuris buvo atleistas Teresos Mei, jai atėjus į valdžią liepą, sakė pripažįstąs, kad JK pasitrauks iš Europos Sąjungos, tačiau kartu pabrėžė, kad pasitraukimas iš Europos Sąjungos, neturint deramos sutarties, smarkiai padidintų britų ekonomikos išlaidų naštą, nes pusei viso britų eksporto būtų įvesti tarifai, įsigaliotų papildomos taisyklės prekyboje su ES.

 

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus