ES derybininkas pristatė „Brexit“ susitarimo projektą

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas „Brexit“ klausimais Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) trečiadienį pristatė pirmojo Bendrijos teisinio susitarimo su Didžiąja Britanija dėl ateinančiais metais numatyto jos pasitraukimo iš bloko projektą.

M. Barnier sakė, kad „jeigu mes norime, kad šios derybos būtų sėkmingos, o aš noriu, kad taip būtų, turime paspartinti“ procesą. Jis priminė, kad iki numatyto Britanijos pasitraukimo iš 28 valstybių bloko liko vos vieneri metai.

120 puslapių Susitarimo dėl išstojimo pagal 50 straipsnį projektas veikiausiai dar smarkiai keisis, nes dėl jo vyks derybos. Jame teisine kalba aprašoma pažanga, padaryta derybų pirmajame etape, ir teikiami pasiūlymai dėl neišspręstų ir išstojimo klausimų.

Šis dokumentas taps pagrindu galutinei „Brexit“ sutarčiai, kuri turi būti priimta iki 2019 metų kovo 29-ąją numatyto Jungtinės karalystės išstojimo.

Tekste kalbama apie pereinamąjį laikotarpį po Britanijos išstojimo, kuris tęsis nuo 2019 metų kovo 30-osios iki 2020 metų gruodžio 31-osios.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus