ES piliečiams leidžiama atvykti į Jungtinę Karalystę iki 2022 metų: Theresos May pareiškimas

Premjerė-ministrė pripažino, kad po Brexit turi būti nustatytas “periodas”, skirtas ES piliečių prisitaikymui prie naujos Jungtinės Karalystės padėties Europoje. Tokiu būdu, žadėta sienų kontrolė yra atidedama.

Theresa May taip pat pareiškė, kad yra įsitikinusi, jog per dvejus metus ji pasieks galutinio susitarimo su ES valstybėmis narėmis.

Antrą kelionės po Artimuosius Rytus dieną žurnalistai tiesiai paklausė ministrės pirmininkės, ar ji gali panaikinti laisvą migrantų judėjimą per bet kokį pereinamąjį laikotarpį po Brexit. Ji pasakė:

“Pagalvokite apie tai, kad kai tik mes padarysime sandorį, susitarsime dėl naujų santykių ateityje, reikės tam tikro laikotarpio, per kurį verslas ir Europos šalių vyriausybės sukoreguos savo veiklą atsižvelgiant į sandorio pobūdį.”

Ji pridūrė, kad Britanija, vos išstojus iš ES, ketina “kontroliuoti savo sienas ir kontroliuoti imigraciją”, tačiau nenustatys datos, kada tai įvyks. Šis Theresos May pareiškimas sukėlė kritikos bangą.

Richard Tice, bendras judėjimo Leave Means Leave pirmininkas, įspėjo, kad nesuderinus  judėjimo laisvės nutraukimo datos, į Didžiąją Britaniją gali atvykti daugiau nei vienas milijonas migrantų. Jis pasakė:

“Jei premjerė-ministrė nenustatys imigracijos lygio ribos, Didžioji Britanija turi pasiruošti krizei, nes maždaug 1,25 mln papildomų migrantų iš ES, greičiausiai, persikels į Didžiąją Britaniją”.

 

Pol Nattoll, UKIP lyderis, pasakė:

 

“Balsuodami už pasitraukimą ES, britai paprašė vyriausybės sumažinti didelį imigracijos lygį. Tas faktas, kad nėra nurodytas atviros imigracijos laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES, kelia nerimą”.

 

Praėjusią savaitę britų žiniasklaidos išleista apklausa atskleidė, kad dauguma rinkėjų ramiai žiūri į laisvo judėjimo perspektyvą po Brexit: 54% žmonių teigė, kad tai yra priimtina, ir tik 29% pareiškė, kad tai yra nepriimtina.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus