ES regionų indekse Lietuva atsiliko nuo Latvijos ir Estijos

Naujausiame Europos Sąjungos (ES) regionų konkurencingumo reitinge Lietuva atsilieka nuo Latvijos ir Estijos, o palyginti su kitais panašiais ES regionais, šalis prasčiausiai vertinama pagal verslo išsivystymo, sveikatos ir infrastruktūros rodiklius.

Europos Komisijos (EK) antradienį paskelbtas ES regionų konkurencingumo indekso tyrimas rodo, kad Lietuva (šalį vertinant kaip vieną regioną) iš viso surinko 34,2 balo 100 balų skalėje ir užėmė 194-ą vietą iš 263 regionų.

Latvija šių metų indekse surinko 35,1 balo ir užėmė 191-ą vietą, Estija – 53,9 balo (141-a vieta). Visos ES regionų vidurkis – 55 balai.

Palyginti su kitais 15 regionų, kurių BVP, tenkantis vienam gyventojui, yra panašus, Lietuva prasčiausiai įvertinta pagal verslo išsivystymo (243-a vieta), sveikatos (259-a) ir infrastruktūros rodiklius (227-a). Pakankamai aukštą įvertinimą Lietuva gavo aukštojo mokslo ir mokymosi visą gyvenimą kategorijoje – 79-a vieta.

Regionų konkurencingumo indeksas padeda nustatyti regionų pranašumus ir trūkumus, taip pat investavimo prioritetus, rengiant regionų vystymosi strategijas.

2010 metais sukurtas ir kas trejus metus skelbiamas indeksas grindžiamas Pasaulio ekonomikos forumo Pasaulinio konkurencingumo indekso sudarymo metodu. Šį indeksą sudaro 11 esminių rodiklių, apibūdinančių įvairius konkurencingumo aspektus.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus