ES „turėtų būti atleista“ nuo naujų JAV muitų, sako EK narė

Europos Sąjunga (ES) „turėtų būti atleista“ nuo naujų JAV muitų plieno ir aliuminio importui, pareiškė už prekybą atsakinga Europos Komisijos narė ir pridūrė, kad Briuselis iš Vašingtono pareikalaus skubaus paaiškinimo dėl šių priemonių.

Briuselis jau yra parengęs sąrašą JAV produktų, kuriems nustatys atsakomąsias priemones, jeigu JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ketvirtadienį įvesti muitai padarys neigiamą poveikį Europos bloko eksportui.

D. Trumpas nustatė muitus – 25 proc. muitą importuojamam plienui ir 10 proc. muitą aliuminiui, – nors Europos Sąjungos ir kitų sąjungininkų buvo ne kartą įspėtas, jog tai gali išprovokuoti pasaulinį prekybos karą.

„Europos Sąjunga yra artima JAV sąjungininkė ir mes toliau laikomės nuomonės, kad šios priemonės ES neturėtų būti taikomos“, – savo paskyroje „Twitter“ tinkle parašė Cecilia Malmstroem (Sesilija Malmstriom).

„Artimiausiomis dienomis sieksiu nuodugniau išsiaiškinti šį klausimą“, – pažymėjo ji ir pridūrė, kad šeštadienį Briuselyje ketina susitikti su JAV prekybos atstovu Robertu Lighthizeriu (Robertu Laithaizeriu).

Paskelbęs apie muitų įvedimą, D. Trumpas pareiškė, kad naujieji muitai nebus taikomi Kanadai ir Meksikai, o artimi saugumo ir prekybos partneriai gali derėtis dėl išimčių.

Tuo tarpu Didžioji Britanija pareiškė, jog „kartu su ES partneriais apsvarstys … išimčių galimybes“, ir pažymėjo, kad „muitai nėra tinkamas būdas“ spręsti perteklinių plieno gamybos pajėgumų pasaulyje problemą.

Europos Sąjunga jau pažadėjo nustatyti muitus įvairioms iš JAV importuojamoms prekėms, įskaitant plieną, riešutų sviestą, burboną ir džinsus. Šios prekės daugiausia gaminamos tose valstijose, kurių palaikymas D. Trumpui reikalingas, kad jis galėtų vėl laimėti JAV prezidento rinkimus.

Europa į JAV per metus eksportuoja plieno už maždaug 5 mlrd. eurų ir aliuminio už apytikriai 1 mlrd. eurų. Europos Komisijos vertinimais, D. Trumpo muitai Sąjungai gali kainuoti apie 2,8 mlrd. eurų.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus