ES vadovas Junckeris atskleidžia Europos Sąjungos po „Brexit“ scenarijus ( papildytas pranešimas )

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) trečiadienį pristato planą dėl Europos Sąjungos ateities po „Brexit“ – tikėtino 2019 metais Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos, perspėdamas, kad Bendrijai reikia „naujo skyriaus“. Pateikiamas pluoštas naujų scenarijų kaip atkurti Bendrijos be britų vienybę.

J.-C.Junckeris vadinamąją Baltąją knygą (White Paper) pristato Europos Parlamentui, o vėliau visa tai bus pateikta valstybių ES narių vadovams svarstyti per viršūnių susitikimą Romoje kovo 25 dieną, kai bus minimas Europos Sąjungos šešiasdešimtmetis.

Buvęs Liuksemburgo premjeras pristatė penkis „kelius į vienybę“, kuriuos Europos Sąjungos lyderiai turės aptarti kovo 25 dieną specialiame viršūnių susitikime Romoje, minint Bendrijos įkūrimo sutarties 60-ąsias metines.

Jie apima planus nuo ES susiaurinimo, paliekant tik bendrąją rinką, iki „daugiagreitės“ Europos sukūrimo, kurioje panašiai galvojančios šalys galėtų plėtoti savo planus, net jeigu kitos joms nepritaria.

Praėjusį birželį Jungtinėje Karalystėje nubalsavus už pasitraukimą iš ES, kitos 27 Bendrijos narės ieško būdų, kaip atremti tokius iššūkius kaip populizmo augimas, Donaldo Trumpo (Donaldo Trampoas) prezidentavimas ar agresyvėjanti Rusija.

„Roma taip pat turėtų būti naujo skyriaus pradžia“, – sakė buvęs Liuksemburgo premjeras J.-C.Junckeris 32 puslapių dokumente „Europos ateities Baltoji knyga“.

„27 valstybių vieningai Europai reikia pačiai susikurti savo likimą ir nusibrėžti savo ateities viziją“, – kalbėjo EK pirmininkas Briuselyje.

J.-C.Junckeris išreiškė viltį, kad ES lyderiai, remdamiesi jo pasiūlymais, gali iki metų pabaigos pasidaryti savo išvadas ir priimti sprendimą dėl veiksmų plano iki 2019 metų birželį numatytų Europos Parlamento rinkimų.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus