Euro kursas patraukė žemyn JAV dolerio atžvilgiu, brangsta svaras

Labiausiai nuo birželio JAV dolerio atžvilgiu trečiadienį šoktelėjęs euro kursas ketvirtadienį patraukė žemyn.

Euro kursas, trečiadienį pakilęs 1,2 proc. iki 1,0752 JAV dolerio, nuo ketvirtadienio sesijos pradžios smuktelėjo iki 1,0733 JAV dolerio. Euro kurso šuolį trečiadienį paskatino žinia apie tai, kad Federalinio rezervo sistema (FRS) nepakeitė bazinės palūkanų normos didinimo prognozių, rašo agentūra „Bloomberg“.

Tuo tarpu svaro kursas ketvirtadienį pabrango 0,4 proc. iki 1,2354 JAV dolerio, nes rinkos dalyviai Didžiosios Britanijos centrinio banko pareiškimuose įžvelgė ženklų, jog daugėja bazinės palūkanų normos padidinimo šansų.

Anglijos bankas ketvirtadienį įvykusiame kovo mėnesio posėdyje, kaip ir prognozavo dauguma ekonomistų, nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri šiuo metu sudaro vos 0,25 proc. ir yra mažiausia banko istorijoje.

Taip pat nebuvo pakeistas vyriausybės obligacijų pirkimo programos biudžetas, kuris, kaip ir anksčiau, sudaro 435 mlrd. svarų (550,26 mlrd. JAV dolerių), ir įmonių obligacijų pirkimo apimtys, kurios sudaro 10 mlrd. svarų.

Už tai, kad bazinė palūkanų norma nebūtų pakeista, pasisakė aštuoni iš devynių Pinigų politikos komiteto (MPC) narių. Nedelsiant padidinti normą ketvirčiu procentinio punkto paragino tik viena MPC narė – Kristin Forbes (Kristin Forbs).

MPC narių nuomonės dėl bazinės palūkanų normos nesutapo pirmą kartą nuo liepos mėnesio. Didžiajai Britanijai nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, vienas iš komiteto narių tuomet paragino nedelsiant padidinti šią normą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus