Europos komisarė: staigus britų ir ES prekybos susitarimas – nerealus

Nerealu tikėtis, kad Didžiajai Britanijai per artimiausius porą metų pavyks susitarti su Europos Sąjunga (ES) ir dėl išstojimo iš Sąjungos, ir dėl naujos prekybos sutarties, mano Europos Komisijos (EK) biuro Didžiojoje Britanijoje vadovė Žaklin Minor (Jacqueline Minor), taip pat pridurdama, kad britams ir Europai reikės praeiti tarpinį laikotarpį.

Ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) iki kovo pabaigos žada aktyvuoti Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir oficialiai pradėti derybas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES, kurios gali trukti iki dvejų metų. T. Mei yra pareiškusi, jog britai taip pat pasitrauks iš bendrosios sąjungos rinkos bei su bloku tarsis dėl naujos prekybos sutarties.

“Yra didelis spaudimas susitarti, kadangi abi šalys supranta, kad netvarkingas išstojimas sukurs didžiulę nežinomybę ir bus blogas visiems”, – Edinburge kalbėjo Ž. Minor.

“Tačiau 50-asis straipsnis iš esmės reiškia išsiskyrimą, tad žiūrėjimas atgal ir bandymas taisyti padėtį gali baigtis negražiai.”

Komisarė abejoja galimybe susitarti dėl naujos prekybos sutarties per artimiausius porą metų.

“Nerealu manyti, kad dėl tokio tipo partnerystės, apie kurią T. Mei kalbėjo Lankasteryje, galima susitarti per porą metų”, – pareiškė Ž. Minor bei pridūrė, kad Didžiajai Britanijai ir Europai, ko gero, reikės pereinamojo laikotarpio.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus