Europos Komisija: D. Trampas, “Brexit” ir rinkimai Europoje turės įtaką euro zonos ekonomikai

Europos Komisija (EK) pirmadienį pareiškė, kad nežinomybė dėl JAV politikos, “Brexit” bei rinkimų Prancūzijoje, Olandijoje ir Vokietijoje turės įtakos euro zonos ekonomikai, rašo “Reuters”.

EK prognozuoja, kad augimas šiemet sulėtės ir atsigaus tik 2018-aisiais. Augimas 19-oje euro zonos narių turėtų sulėtėti iki 1,6 proc., kai pernai šis rodiklis siekė 1,7, tačiau 2018 m. prognozuojamas 1,8 proc. BVP augimas.

Šie skaičiai šiek tiek pasikeitė nuo pirminių Komisijos prognozių dar praėjusių metų lapkritį, kai euro zonai 2017-iesiems buvo prognozuotas 1,5 proc. augimas, o 2018 m. – 1,7 proc.

Prognozės pakeistos dėl geresnio, nei tikėtasi, ekonomikos augimo antroje 2016 m. pusėje bei gana geros 2017 m. pradžios, tačiau prognozes temdo didesnė nei įprasta nežinomybė, kuri šiuo metu supa visą euro zoną.

EK laukia aiškesnių JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) planų bankų reguliavimo, mokesčių bei fiskalinio bendradarbiavimo klausimais, teigia Europos finansų reikalų komisaras Pjeras Moskovisi (Pierre Moscovici).

Komisija pabrėžia, kad šiais metais jų laukia greičiausiai kovą prasidėsiančios skyrybos su Didžiąja Britanija, taip pat rinkimai tokiose šalyse, kaip Prancūzija ar Vokietija, kuriose baiminamasi populistinių jėgų pergalių.

 

elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus