F. Mogerini: JAV neturėtų kištis į ES politiką

Vašingtone viešinti Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos įgaliotinė Federika Mogerini (Federica Mogherini) įspėjo JAV vyriausybę nesikišti į Europos politiką.

„Mes nesikišame į JAV politiką – ir europiečiai tiki, kad Amerika nesikiš į Europos politiką”, – pareiškė ji penktadienį žurnalistams, kai buvo paklausta apie naujosios JAV vyriausybės galimybę daryti įtaką, pavyzdžiui, rinkimams Vokietijoje ar Prancūzijoje.

Europoje šiuo metu vyrauja didesnė vienybė nei „prieš kelis mėnesius”, – kalbėjo F. Mogerini. Vyriausybė Vašingtone, anot jos, turi suprasti, kad ES yra „ne tik institucija, bet 28 šalių narių sąjunga”.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sausio pabaigoje per Didžiosios Britanijos premjerės Teresos Mei (Theresa May) vizitą Vašingtone planuojamą Londono pasitraukimą iš ES pavadino „nuostabiu dalyku”. F. Mogerini atkreipė dėmesį į tai, kad Jungtinė Karalystė dar nepateikė prašymo dėk išstojimo iš Bendrijos. Todėl Didžioji Britanija esą dar „mažiausiai dvejus metus” bus ES narė.

F. Mogerini ketvirtadienį Vašingtone susitiko su naujuoju JAV valstybės sekretoriumi Reksu Tilersonu (Rex Tillerson). Be to, ji kalbėjosi su D. Trampo patarėju nacionalinio saugumo klausimais Maiku Flinu (Mike Flynn) ir D. Trampo žentu bei patarėju Džaredu Kušneriu (Jared Kushner).

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus