F. V. Šteinmejeris išrinktas naujuoju Vokietijos prezidentu

Buvęs advokatas ir buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras socialdemokratas Frankas Valteris Šteinmejeris (Frank-Walter Steinmeier) sekmadienį parlamentinės asamblėjos Berlyne metu išrinktas naujuoju šalies vadovu, skelbia BBC.

Remiantis visuomenės apklausomis, 61-erių politikas yra mėgstamas vokiečių.

F. V. Šteinmejeris, kuris paprastai yra linkęs kalbėti aptakiai ir apgalvotai, JAV prezidento rinkimų metu atvirai apibūdino Donaldą Trampą (Donald Trump) kaip nesantaikos kurstytoją ir spėjo, kad santykiuose su JAV gali atsirasti sunkumų.

Naujasis prezidentas postą perims kovo 19 d. Iki šiol jis dvi kadencijas, t. y. 8 metus, ėjo užsienio reikalų ministro pareigas.

2009 m. jis nesėkmingai varžėsi su kanclere Angela Merkel (Angela Merkel) federaliniuose rinkimuose.

F. V. Šteinmejerio išrinkimas prezidentu vertinamas kaip pastiprinimas socialdemokratams, kurie siekia palikti A. Merkel be valdžios per rugsėjį vyksiančius rinkimus.

Realiai prezidentas Vokietijoje turi labai mažai vykdomosios valdžios galių ir į jį labiau žiūrima kaip į simbolinę figūrą bei moralinį autoritetą. Jį renka Vokietijos Bundestagas ir Bundesratas.

Naujasis prezidentas pakeis dabartinį Vokietijos valstybės vadovą – 77-erių metų Joachimą Gauką (Joachim Gauck). Už demokratiją kovojęs buvęs pastorius iš Rytų Vokietijos siekti antros kadencijos atsisakė dėl savo amžiaus.

 

 

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus